Zpět

Výzva: Víkend v přírodě bez mobilů

14. 06. 2019

Destinace: 

Brtníky

Délka: 

na 2 dny

Cena: 

950 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

1 až 16 již obsazeno 12

Místo setkání: 

doprava na místo na domluvě mezi účastníky
Máš dotaz k výletu? Zeptej se organizátora

Dáš to být 48 hodin offline? Pojďme si vyzkoušet, jaké to bude mít výhody.. Očekávám skvělou partu lidí, kteří chtějí strávit báječný víkend v přírodě a odpojit se od civilizace..

Vyrazíme na víkend tak jako před 20 lety, vlakem, možná i s knižním vlakovým jízdním řádem v ruce (pamatujete si ty časy?), offline turistickou mapou, která se při každém rozložení ve větru o něco více roztrhne... S sebou si nevezmeme žádné mobilní telefony ani tablety, ani cokoliv, co by nás spojovalo s okolním světem. Nebudeme nikomu sdílet naše zážitky, budeme si je sdílet vzájemně, budeme si povídat jenom spolu. Naši přátelé se nedozví, kde zrovna jsme, ani my se nedozvíme, co dělají. Nebudeme fejsbukovat, wotsasit.. Nebudeme mít žádný selfíčka, achjo?
Nedáš to? Nejezdi!

Pro všechny z nás je to výzva!!

UBYTOVÁNÍ
Ubytováni budeme po 2 noci v krásném penzionu v celkem odlehlejší a méně turistické lokalitě severního okraje NP České Švýcarsko. Chalupa Brtnička nabízí krásné pokoje, společné místnosti a zahradu s grilem. (Není možné kratší ubytování, resp. je, ale zaplatíte vždy 2 noci.)

CENA
při platbě do 30.5. je cena 800,- (musíme zaplatit obratem zálohu za ubytování, takže jsou jednoduše zvýhodněni ti, kteří nebudou váhat)
pozdější úhrada 950,-
Cena zahrnuje ubytování 2 noci a příspěvek na realizaci a propagaci akce na portálu Společné aktivity a na dalších místech.

PROGRAM
Není žádný oficiální, ale osobně přijdu s nějakými konkrétními návrhy pěších výletů a na místě se dohodneme, co podnikneme během soboty a neděle.

BONUS
V pátek večer či sobotu ráno proběhne pro zájemce rychlo kurz orientace na mapě a v praxi si to hned na začátku 1. výletu vyzkoušíme. (Můžeme pak udělat i nějaký náročnější level orientace během dne..)

Možné cíle v okolí na sobotu: spousta krásné přírody, lesů, skal, lokalit méně navštěvovaných turisty:
Soví jeskyně, Brtnický hrádek, Panský vodopád, Vosí vyhlídka, Tyrolská jeskyně, Český mlýn; můžeme jít i dále do Německa: rozhledna Weifberg či vyhlídku Wachberg
cca 15-30km (část lidí může jít delší trasu)

Možné cíle na neděli: rozhledna Vlčí hora, rozhledna Dymník, Kyjovský hrad, Vápenný vrch, Široký vrch a Dračí skála.. cca 10-20km

Spousta lesních cest bude příjemná i na chůzi bez bot.

STRAVOVÁNÍ
Individuálně nebo dle společné dohody. V chalupě vybavená kuchyň. Můžeme i grilovat - v sobotu večer. Může se toho někdo ujmout, kdo rád vaří:) Náklady si rozpočítáme.
Jídlo a surovinu na přípravu jídla s sebou, nespoléhejte, že bude v malé vesnici obchod a také po cestě na výletech nemusíme potkat hospody. Budu však upřesňovat..

DOPRAVA TAM
Doprava není v ceně akce, každý si hradí a je na účastnících, pro jakou variantu se rozhodnou.
Nejjednodušší může být doprava auty, protože v pátek večer do Brtníků nejede žádná veřejná doprava. Vlaky sem jezdí jen v sobotu a v neděli. Tudíž cesta zpět už bude v pohodě.
Cesta tam: za sebe preferuji jet bez aut a odjezd v 18:00 autobusem z Prahy-Holešovic do České Lípy a odtamtud vlakem do Krásné Lípy. Příjezd: 20:28. Z Krásné Lípy můžeme jít následně pěšky, je to necelých 10km (cca 2 hodiny) až do Brtníků. Na začátku trasy se též můžeme ještě posilnit v pivovaru Falkenštejn.
(Také je možné, že by nás z KL odvezl pendlem někdo z těch, kdo již bude na místě autem anebo nám odvezl aspoň věci.)
Na autobus doporučuji místenku! Aktuálně volná místa v autě z Prahy po 18h.

DOPRAVA ZPĚT
Upřesním průběžně všechny varianty; nicméně nejrozumnější mě přijde odjezd vlakem z Krásné Lípy 18:08, příp. Rybniště v 18:13 a příjezd do Prahy 21:10

S SEBOU
Fotoaparáty digitální budou ještě naposledy povoleny:)
Vemte třeba společenské hry, hudební nástroje, hlavně si doporučuji vzít nějakou mapu okolí.
Takové věci jako oblečení do přírody, pohodlné boty (ale půjde to i bez bot), pláštěnku.. asi nemusím už říkat že? :)

VAROVÁNÍ
Kdo poruší zákaz a vezme si s sebou mobilní telefon nebo tablet nebo z jiného zařízení využije mobilní síť, bude mu přístroj zabaven a vrácen až na konci školního roku!

PRO RYCHLOU REZERVACI MÍSTA PIŠ NA 776 814 841 !! LAST MINUTE!

Organizátor

Jiří Pouček

Kolik nás to bude stát

společné ubytování 2 noci na penzionu
950 Kč

Celkem
950 Kč
Záloha
950 Kč