Zpět

Expediční výlet do Jordánska

Během našeho výletu poznáte Jordánsko a všechny jeho krásy s veškerým komfortem českého doprovodu znalého místního prostředí, aniž byste přišli o autentický prožitek z cestování.

Hlavním lákadlem tohoto jedinečného zájezdu je 5 denní túra z přírodní rezervace Dana do skalního města Petra. Tento úsek je součástí trasy Jordan Trail, která vede z Umm Qais do Aqaby a trvá 40 dní. My si projdeme tu část, která byla redakcí časopisu National Geographic označena za jeden z 15 nejkrásnějších treků světa a přesto ještě nebyla turisty příliš objevena. Vyrazíme z historické vesnice Dana stejnojmennou přírodní rezervací a projdeme divokou přírodou rozeklaných skal, kaňonů a horských údolí až do Petry, kam vstoupíme ukrytým zadním vchodem, abychom se vyhnuli davům turistů. Celkem ujdeme 73 kilometrů většinou opuštěnou krajinou v doprovodu zkušeného beduínského průvodce.

O veškeré jídlo a vodu bude postaráno, stejně jako o kempingovou výbavu a vše je součástí ceny zájezdu

Kromě samotného treku během zájezdu navštívíme všechna nejzajímavější místa Jordánska jako antický Jerash, biblickou horu Nebo, jedinečné Mrtvé moře, křižácký hrad Karak, beduíny obývanou poušť Wádí Rum a nakonec si odpočineme na plážích v letovisku Aqaba s krásnými korálovými útesy.

Kromě toho navštívíme i málo známé přírodní rezervace jako Ajloun forest a kaňon s vodopády Wádí Bin Hammad.

Naším cílem je, aby celý zájezd proběhl v pohodové a přátelské atmosféře, protože přesně takové je i samotné Jordánsko.

INFORMACE K TREKU:

Nepotřebujete spacáky, karimatky, ani stany. Veškeré vybavení je k dispozici na místě, takže
se jde tzv. na lehko. Po celou dobu treku budeme mít k dispozici snídani, oběd i večeři.
Zavazadla nám vždy přivezou do dalšího tábořiště, na pochod jen s lehkým batůžkem. Přísun
vody zajištěn.
Doporučené vybavení - kvalitní a prošláplé trekové boty, baterka nebo čelovka, power banka,

opalovací krém a pokrývka hlavy, sluneční brýle, pohodlný malý batoh.
VÍZOVÉ A PASOVÉ POVINNOSTI:

Turistická víza opravňující ke 30 denní návštěvě Jordánska budou vyřízena na letišti v
Ammánu - poplatek je součástí ceny zájezdu. Každý účastník je povinen mít cestovní pas
platný minimálně 6 měsíců po návratu

Organizátor

Omar Jamaein

Od malička miluju cestování a splnil jsem si svůj dětský sen, když jsem si založil malou cestovní kancelář. Ze začátku jsem se zabýval hlavně tvorbou itinerářů a individuálních dovolených na míru. V poslední době také pořádám cesty do Jordánska v malých skupinách. Několikrát do roka jezdím s malými skupinami (cca. 8 osob) jak na klasický poznávací okruh, tak na expediční cestu jejíž součástí je 5 denní trek z rezervace Dana do skalního města Petra. V Jordánsku mám kořeny a polovinu rodiny a proto se tam pravidelně vracím a znám tuto zemi jako své boty. Budu rád, když se na cestě do Jordánska potkáme.

Kolik nás to bude stát

Celý výlet
36 272 Kč

Celkem
36 272 Kč
Záloha
36 272 Kč

CENA ZAHRNUJE: ubytování: 6x hotel střední kategorie, 2x beduínský kemp a 3x táboření v přírodě ve stanech doprava: letecky Praha - Ammán a zpět s 20kg odbaveným zavazadlem na osobu přeprava v Jordánsku klimatizovaný mikrobus strava: 11x snídaně, 5x večeře, 6x oběd ostatní: karta Jordan Pass zahrnující vstupy do Petry a další ze seznamu, celodenní program v poušti Wadi Rum s místním průvodcem a jeepy víza, český doprovod po celou dobu zájezdu, povinné pojištění proti úpadku CK

Itinerář

Den 1: V odpoledních hodinách přílet na letiště Queen Alia Airport v Ammánu. Přesun klimatizovaným mikrobusem do Madaby (40 minut). Ubytování v hotelu Odpočinek a volný večer ve městě.

Den 2: Prohlédneme si toto městečko s bohatou historií a pak se vydáme na římskou pevnost Mukawir s výhledy na Mrtvé moře, kde Herodes nechal popravit Jana Křtitele. Pak sestoupáme 1200 metrů až k Mrtvému moři, kde si odpočineme v jeho blahodárných vodách. Po koupání se pojedeme podívat k řece Jordán a místu, kde byl pokřtěn Ježíš a na západ slunce vyjedeme na bájnou horu Nebo, odkud Mojžíš shlédl na zemi zaslíbenou. Nakonec se vrátíme do Mádaby.

Den 3: Vyrazíme do jednoho z nejrozsáhlejších a nejhezčích římských měst na světě, které se jmenuje Jerash. Po prohlídce se vydáme do oblasti Ajloun, kde si projdeme místní živý trh, navštívíme arabský hrad a projdeme se v jedné z mála zalesněných oblastí Jordánska. Odpoledne pojedeme přes údolí Jordánu do starého historického města Salt, které na objevení turistů teprve čeká. Na večer se vrátíme znovu do Madaby.

Den 4: Vydáme se po krásné panoramatické Královské cestě (Kings highway) přes hluboké kaňony a nejdříve se zastavíme v soutěsce Wádí Bin Hammád, kde se projdeme korytem stále tekoucí řeky až k vodopádu a pak budeme pokračovat na jeden z největších křižáckých hradů Karak. Po jeho prohlídce se přesuneme do staré osmanské vesnice Dana na okraji stejnojmenné přírodní rezervace, kde se ubytujeme.

Den 5: Naše pěší túra začne po snídani ve vesnici Dana, 1200 metrů nad mořem. Nejdříve stezka strmě klesá až k postupnějšímu sestupu přes biosférickou rezervaci Dana směrem k Wádí Ghwair. Rezervace Dana je největší chráněnou oblstí Jordánska a skládá se ze čtyř odlišných biosferických zón. Budeme moci pozorovat mnoho ptáků a zvířat jako sokoly, orly, kozorožce a při troše štěstí i pouštní lišky. Voda po celou dobu k dispozici, oběd ve formě balíčku, večeře bude připravena v tábořišti Přenocování v divočině ve Wadi Ghwair Stoupání 280m Sestup 1420m Úroveň obtížnosti: Střední

Den 6: Po snídani v tábořišti opustíme Wadi Ghuweir a vydáme se na túru směrem k Ras Al Fied. Nejdříve půjdeme plochou pouštní krajinou a pak vystoupáme do hor. Tato strmá a náročná část trasy nám nabídne ohromující výhledy na poušť Wádí Araba Odpoledne dorazíme k tábořišti v Ras Al Fied Voda po celou dobu k dispozici, oběd ve formě balíčku, večeře bude připravena v tábořišti. Přenocování v divočině. Stoupání 1320m, Sestup 390m Úroveň obtížnosti: Obtížná

Den 7: Po snídani odstarujeme další část treku z Ras Al-Feid směrem ke Ghbour Whedat. Budeme svědky úžasných pohledů na jedny nejvzdálenějších a nejdivočejších koutů Jordánska. Půjdeme po stezkách vychozenými po generace beduínskými pastevci. Náročné stoupání bude odměněno dechberoucími výhledy na hluboké kaňony a okolní hory. Odpoledne dorazíme do tábořiště v Ghbouru Whedat. Voda po celou dobu k dispozici, oběd ve formě balíčku, večeře bude připravena v tábořišti. Přenocování v divočině. Stoupání 750m, Sestup 920m Úroveň obtížnosti: Obtížná

Den 8: Po předchozím dni, cestou přes ta nejodlehlejší místa Jordánska, uvidíme během dnešní túry stále více známek lidského života. Projdeme kolem autentických beduínských osídlení a jejich malých zemědělských políček. Když budeme mít štěstí, dostaneme i pozvání na čaj. V této oblasti se nachází také několik archeologických nalezišť z období Nabatejců a budeme si moci prohlédnout staré lisy na víno, olivy a akvadukty. Nakonec dojdeme až k takzvané Malé Petře, kterou archeologové považují za předměstí Petry, které sloužilo jako základna pro obchodníky na dávné stezce mezi Afrikou a Asií. Voda po celou dobu k dispozici, oběd ve formě balíčku, večeře bude připravena v kempu. Přenocujeme v beduínském kempu v Malé Petře, kde jsou k dispozici sprchy a toalety Stoupání 610m, Sestup 560m Úroveň obtížnosti: Střední

Den 9: Vydáme se nejdříve na prohlídku Malé Petry, která bude ochutnávkou toho, co nás ten den bude čekat. Pak se vydáme do hlavního areálu skalního města Petra s tím rozdílem, že do ní vstoupíme zadním vchodem, kudy běžní účastníci vstoupit nemohou. Díky tomu dojdeme k tzv. Klášteru jako první, kdy tu ještě nebudou ostatní turisté a pak si celý rozsáhlý komplex projdeme podle svého tempa až dorazíme na večer k hlavnímu vchodu a ubytujeme se v hotelu. Oběd ve formě balíčku. Večeře indoviduálně

Den 10: Ráno se přesuneme do pouště Wádí Rum, což je jedna z nejkrásnějších pouštních krajin na světě - vážně :). Čeká tu na nás celodenní bohatý program v jeepech s místními beduíny. Vezmou nás na ta nejhezčí místa a připraví nám oběd. Odpoledne dorazíme do krásného kempu v odlehlé části kempu, kde si užijeme západ slunce. Na závěr dne připraví hostitelé tradiční večeři, posedíme u ohně a s trochou štěstí budeme pozorovat noční nebe poseté hvězdami.

Den 11: Ráno se přesuneme do blízkého letoviska u Rudého moře Aqaba, kde jsou hned u pláží nádherné korálové útesy. Ať už se šnorchlem nebo s potápěčskou výstrojí patří místní podmořský svět k těm nejhezčím na světě. Ubytujeme se tu a prohlédneme si místní živý trh.

Den 12: Po snídani se přesuneme na letiště a odletíme domů.

Expediční výlet do Jordánska

10. 03. 2020

Destinace: 

Jordánsko

Délka: 

na týden a 4 dny

Cena: 

36 272 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

4 až 9 již obsazeno 5

Místo setkání: 

Praha