Zpět

Indie: Kerala+Tamil Nadu

Naše cesta započne i skončí v Tamil Nadu -v krásném historicky bohatém městečku Mamallapuram. Dále navštívíme orlí chrám v Trikulikundramu a městečko Auroville. V neděli se vydáme do chrámu Jednoty Ekam na daršan a odpoledne přeletíme do Keraly - nejzelenějšího indického státu. Následující den strávíme krátkou prohlídkou Kočínu a odpoledne se přesuneme se do Allapuzzhy, kde se další den svezeme lodí na stojatých vodách. Odpoledne přejedeme do hor. Navštívíme Munnar- horskou oblast s čajovými plantážemi. Zde uvidíte továrnu na zpracování čaje, menší botanickou zahradu, půjdeme na komentovanou prohlídku plantáže s ayurvédskými rostlinami, bude čas dojít si na masáž. V dalších dnech se můžete vydat na trek čajovými plantážemi nebo jet na výlet jeepem po okolí, jít do zábavního parku a sjet si zipline přes vodopády (dobrovolné aktivity). Po třech dnech zůstaneme dál v horách, ale přesuneme se do Thekadi. Zde je tygří rezervace Peryar, ve které žije 40 tygrů a krásné jezero. Do rezervace se vydáme na výlet, pojedeme lodí po jezeře, bude možné jít na trek džunglí (3,5 h - 7km) a pozorovat zvěř. Půjdeme zde na prohlídku farmy s kořením a ovocem. Budou četné příležitosti zajít si ayurvédskou nebo lymfatickou masáž, nakoupit koření. Budete mít možnost naučit se od místních uvařit tradiční keralské jídlo, případně si uvařit vlastní marmeládu - to budeme učit my je:-). Po týdnu stráveném v horách přejedeme na pobřeží do Varkaly, kde bude možnost se koupat, případně navštívíme místní chrám, a zúčastníme se hinduistických rituálů na osvobození předků a čištění rodových zátěží. Další den strávíme v Kovalamu. Z Trivandru se vrátíme zpět do Mamallapuram (letecky), kde strávíme další tři dny, bude čas navštívit krokodýlí Zoo nebo třeba Kanchipuram. Tato cesta je vhodná pro každého, fyzicky nenáročná.

Organizátor

Petra Grusová

Ahoj :-). Je mi 45. Miluju Indii, do které jezdím pravidelně už přes 14 let. Indie je pro mě země hluboce duchovní, plná barev, vůní, úsměvů a pohody. Mám za sebou pár individuálních cest i 12 cest se skupinou spolucestovatelů, pro kterou komplet cestu organizuji od A do Z :-). Tedy od výběru letenek, vyřízení víz, výběru trasy, kterou společně projedeme, až po tlumočení po cestě, pro ty, kteří to potřebují. Se mnou poznáte Indii Indickou :-). Jsem matkou 3 dětí a dokonce mám i další adoptované na dálku, o které se starám. V Indii podporuji i jednu základní školu, kam vás vezmu se podívat. Cestujeme s indickou cestovkou, trasu, která je uvedena v popisu cesty . Vyzařuji klid a pohodu, mám smysl pro humor. Cesta do Indie může být pro vás cestou sebepoznávací, cestou do sebe a k sobě, díky krásným rituálům, kterými vás provedu a projdete v hinduistických chrámech se můžete vrátit zpět jako nový člověk. Ať už na cestě čeká cokoliv, tak nezapomeňte, že vždy máte možnost volby, účast na rituálech i programu je dobrovolná. Dotazy pište zde do chatu nebo na email: petra.grusova@email.cz Reference z cesty (2018) od 70leté účastnice:" Indii mám hluboko pod kůží, hodně věcí jsem si ujasnila, dovedu s větším klidem přijímat nezdary a problémy. Účast na rituálech v chrámech pro mě byl hluboký prožitek, který bych bez tebe nepoznala. Jsem plná vděčnosti a šťastná, že nás Vesmír dal dohromady a já tak mohla tuto nádhernou zemi poznat právě s tebou, Péťo.... Kde jsem ještě byla? mimo Evropu a Indii ještě Peru, Mauritius, JAR, Sri Lanka, Andamany, Izrael, Maledivy... dva roky jsem žila v Anglii

Kolik nás to bude stát

pobyt,ubytování 2lůžkové pokoje, cestování, výlety, 2 letenky po Indii
27 510 Kč
víza (cena orientační)
620 Kč
letenka Praha-Chennai-Praha
19 800 Kč
pojištění je povinné, ale každý si ho zajištuje sám (cena orientační)
35 Kč

Celkem
47 965 Kč
Záloha
3 000 Kč

Záloha je nevratná. Dopředu budu kupovat 2 letenky po Indii, které nelze stornovat. Zbylá částka se platí až v Indii v eurech nebo dolarech.

Indie: Kerala+Tamil Nadu

31. 01. 2024

Destinace: 

Kérala

Délka: 

na 2 týdny a 6 dnů

Cena: 

47 965 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

5 až 20 již obsazeno 5

Místo setkání: 

Praha

Chceš se přidat na výlet? Rezervuj si
místo u organizátora.


Chci na tento výlet
Máš dotaz k výletu?
Zeptej se organizátora