Zpět

Indie: Tamil Nadu+ Kerala a Varanásí

Naše cesta započne i skončí ve státě Tamil Nadu -v krásném historicky bohatém městečku Mamallapuram. Dále navštívíme orlí chrám v Trikulikundramu a utopistické městečko Auroville, v Chennai navštívíme historický skanzen ukazující jak se žilo a farmařilo v Tamil Nadu. Večer přejedeme nočním vlakem do Keraly - nejzelenějšího indického státu do Allapuzzhy, kde se svezeme lodí na stojatých vodách. Následně přejedeme do hor do Munnaru- to je horská oblast s čajovými plantážemi. Zde uvidíte botanickou zahradu, rosárium, vesnici, kde se zpracovává santalové dřevo. Navštívíme továrnu na zpracování čaje s výkladem, půjdeme na komentovanou prohlídku plantáže s ayurvédskými rostlinami, bude čas dojít si na masáž. V dalších dnech se můžete vydat na trek čajovými plantážemi, k vodopádům nebo jet na výlet jeepem po okolí, sjet si zipline přes vodopády (dobrovolné aktivity). Po třech dnech zůstaneme dál v horách, ale přesuneme se do Thekadi. Zde je tygří rezervace Peryar, ve které žije 40 tygrů a krásné jezero, které slouží i jako zásobárna vody pro tuto oblast. Do rezervace se vydáme na výlet, pojedeme lodí po jezeře, bude možné jít na trek džunglí (3,5 h - 7km,dobrovolné) a pozorovat zvěř. Půjdeme na návštěvu pana profesora a botanika a projdeme si jeho eko farmu s kořením a ovocem. Budou četné příležitosti zajít si na ayurvédskou nebo lymfatickou masáž, nakoupit koření. Budete mít možnost naučit se od místních uvařit tradiční keralské jídlo, případně si uvařit vlastní marmeládu. Po týdnu stráveném v horách sjedeme do Madurai, kde navštívíme 2-3 největší místní chrámy. Poté přeletíme na 2 noci do Varanásí (s přestupem v Chennai). Kde poznáte rituál uctívání živoucí bohyně Gangy, budeme ho pozorovat z lodi. Uděláte si rituál na uctění svých předků, uvidíte pohřební ghaty a prohlédnete si město. Navštívíme budhistické městečko s chrámy a vydáme se zpět do Chennaie a Mamallapuram. Kde vás vezmu na prohlídku místní základní školy, kterou už roky podporuji. Projdeme si také památky v Mamallapuram.

Organizátor

Petra Grusová

Ahoj, Namasté! Je mi 46. Miluju Indii, do které jezdím pravidelně už přes 14 let. Indie je pro mě země hluboce duchovní, plná barev, vůní, úsměvů a pohody. Mám za sebou pár individuálních cest i 15cest se skupinou spolucestovatelů, pro kterou komplet cestu organizuji od A do Z :-). Tedy od výběru letenek, vyřízení víz, výběru trasy, kterou společně projedeme, až po tlumočení po cestě, pro ty, kteří to potřebují. Se mnou poznáte Indii Indickou :-). Jsem matkou 3 dětí a mám 1 vnuka. Také mám i další 4 děti adoptované na dálku, o které se starám. V Indii podporuji i jednu základní školu, kam vás ráda vezmu se podívat. Cestujeme ve spolupráci s indickou cestovkou, trasu, která je uvedena v popisu cesty . Vyzařuji klid a pohodu, mám smysl pro humor. Cesta do Indie může být pro vás cestou sebepoznávací, cestou do sebe a k sobě, díky krásným rituálům, kterými vás provedu a kterými projdete v hinduistických chrámech se můžete vrátit zpět jako nový člověk. Ať už vás na cestě čeká cokoliv, tak nezapomeňte, že vždy máte možnost volby, účast na rituálech i programu je dobrovolná. Dotazy pište zde do chatu nebo na email: petra.grusova@email.cz Reference z cesty (2018) od 70leté účastnice:" Indii mám hluboko pod kůží, hodně věcí jsem si ujasnila, dovedu s větším klidem přijímat nezdary a problémy. Účast na rituálech v chrámech pro mě byl hluboký prožitek, který bych bez tebe nepoznala. Jsem plná vděčnosti a šťastná, že nás Vesmír dal dohromady a já tak mohla tuto nádhernou zemi poznat právě s tebou, Péťo.... Nejlepší referencí však považuji to, že se mnou lidi jezdí do Indie opakovaně. A to někteří už se mnou byly i 2, 3x-7x. Ráda dělám promítání/prezentaci svých cest a na přání/ pozvání mohu přijet i do vašeho města. Kde jsem ještě byla? mimo Evropu a Indii ještě Peru, Mauritius, JAR, Sri Lanka, Andamany, Izrael, Maledivy, Barbados... dva roky jsem žila v Anglii

Kolik nás to bude stát

pobyt, 16xubytování 2lůžkové pokoje, cestování, výlety, 3 letenky po Indii, 1 jízdenka vlakem
31 452 Kč
víza (cca)
620 Kč
letenka Praha-Chennai-Praha
16 950 Kč
pojištění je povinné, ale každý si ho zajištuje sám (cena orientační)
35 Kč

Celkem
49 057 Kč
Záloha
10 000 Kč

Záloha je nevratná. Dopředu budu kupovat letenky a jízdenky, vstupenky na aktivity po Indii, které nelze stornovat. Zbylá částka se platí až v Indii v eurech nebo dolarech.

Indie: Tamil Nadu+ Kerala a Varanásí

16. 02. 2024

Destinace: 

Kérala

Délka: 

na 2 týdny a 5 dnů

Cena: 

49 057 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

6 až 15 již obsazeno 13

Místo setkání: 

Praha