Zpět

Nepál Everest trek

Nepál Everest trek

Organizátor

Roman Skaly

Rád cestuji po Evropě (chození, sport, města... asi vše) a také za exotikou (jiní lidé, architektura, historie, jídlo...). Zatím jsem navštívil mimo Evropu Kubu, Indii a Egypt. Jsem vysokoškolák, pracuji u Prahy, bydlím v Praze (původem z Olomouce), ale sejít se můžeme lidi z celé ČR/SR.

Kolik nás to bude stát

letenka při včasném zakoupení
16 000 Kč
zbytek odhad
33 000 Kč

Celkem
49 000 Kč

Cena letenky závisí na tom, kdy ji koupíme. Teď se pohybuje 15.500,-Kč. Cena zbytku je individuální, ale myslím, že by se mělo vejít do 33.000,-Kč.

Itinerář

Chtěl bych jet do Nepálu na Everest trek na 23 dní. Trek je veden z Lukla do základního tábora Mount Everest, dále chci dát cestu tří sedel včetně Gokyo. Jak by se šlo bych případně vyspecifikoval blíže osobně, emailem. Předběžný termín 26.10.÷17.11. (do Himalájí se jezdí v říjnu a listopadu kvůli počasí). Hledám pár lidí, kteří by chtěli jet se mnou. Bylo by ale dobré, kdyby byli alespoň trošku zdatní (míním tím, že dávají Tatry v pohodě, ne že byli na Mont Blanc). Není to ale trek, který musí dát jen sportovec, natož horolezec. Není to žádná drsňárna. Já nechci jet na těžko, vezmu si spacák, pro jistotu žďárák, ale primárně bych chtěl přespávat v chatkách (ty jsou tam levné, takže je zbytečné brát stan). Také jídlo se dává v chatkách, nemusí se brát kilo uheráku atd. Takže relativně nalehko. I když se jde až do výšky cca 5545mnm, tak nemyslím, že by byl problém. Bude tam postupná aklimatizace. Batoh předpokládám 40-60l (větší možná kvůli zimnímu spacáku). Na závěr bych se chtěl podívat po Kathmándú, je tam hodně co vidět (hodně památek zapsaných v UNESCO). Cena letenky teď do 16.000,-Kč, později až 22.000,-Kč (takže je dobré se domluvit dříve než později). Předpokládané výdaje zbytek je cca do 34.000,-Kč (letenky tam a zpět Lukla, spaní, jídlo, pití, víza, památky, doprava...) - je hodně individuální, záleží dost na tobě kolik chceš utratit (kolik limonád vypiješ, kolik památek dáš...)! Cena se dá i srazit. Já nejsem průvodce, takže mně se nic nedává. Cestu naplánujeme spolu. Kontakt: Roman.cestovatel-zavináč-email.cz.

Nepál Everest trek

26. 10. 2019

Destinace: 

Nepál

Délka: 

na 3 týdny a den

Cena: 

49 000 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

3 až 6 již obsazeno 4

Místo setkání: 

nezadáno