Zpět

MADEIRA pro pohodáře - slavný Květinový festival + několik jednodenních výletů nalehko

„Ráj uprostřed Atlantiku“, „Ostrov věčného jara“, „Květinový koš Atlantiku“ – to jsou asi ty nejznámější přívlastky, kterými bývá tento nevelký portugalský ostrov označován. Madeira je jako stvořená pro tuláky, cestovatele, fotografy i botaniky, kteří mají rádi nespoutanou přírodu a exotickou květenu. Na malém kousku země zde najdeme divoké mořské útesy, rozeklané štíty, terasovitá políčka na horských svazích, ale i pěkné památky z doby koloniální éry a subtropické zahrady s orchidejemi. Celý ostrov je navíc doslova prošpikován více než 2.000 km „levad“ – zavlažovacích kanálů, které vedou přes hory, pastviny i pralesy a procházejí nesčetnými horskými tunely. Pojeďte poznat tento kout světa na vlastní kůži!

Tato výprava je určena pro opravdové nadšence, cestovatele i botaniky, kteří mají rádi přírodu, pro všechny milovníky exotické květeny a zvláště pak orchidejí, ale také pro ty z vás, kteří chcete poznat co nejvíce a přitom se neradi vláčíte s těžkým batohem na zádech.

Po celý týden budeme ubytováni v hlavním městě Madeiry v příjemném penziónu se snídaní, odkud budeme zhruba obden vyrážet nalehko za poznáním i na půl- až celodenní výlety po krásných pralesních levadách, po útesech či horských cestách. Zbývající dny budeme poznávat krásné zahrady, kulturní i architektonické skvosty ostrova. Během pobytu budete navíc svědky neobyčejné události – dva dny budeme spolu s ostatními ostrovany prožívat jedinečný „Květinový festival“, jeden z nejvýznamnějších a nejbarevnějších svátků roku. Akce je možné se zúčastnit buď zcela samostatně, nebo v kombinaci s výpravou "Madeira - nejkrásnější jednodenní túry", která termínově navazuje a prodloužit si tak pobyt na 2 týdny.

Organizátor

Milan Jána

Podle čínského horoskopu jsem se narodil v roce tygra, ve druhé polovině 20. století v severních Čechách. Jsem tulák srdcem i duší, miluji cestování všeho druhu a zejména pak po horách, kam jezdím nejraději. Jinak ale nejsem vyhraněný, takže mě to táhne do všech světových stran. Toulavé boty nosím nejspíš už od narození, zlé jazyky o mně dokonce tvrdí, že jsem se narodil už s batohem na zádech ... Na cestách jsem doposud strávil více než 8 let života (čistého času) a navštívil jsem celkem 36 zemí světa. Když se mi před mnoha lety poprvé dostal do ruky fotoaparát, začal jsem s ním experimentovat a postupně se stal mým věrným společníkem na cestách.   V létě se nejraději toulám po svých nebo občas na kole, podnikám treky nebo lezu po ferratách, v zimě pak na běžkách nebo sněžnicích.  V současné době pracuji jako průvodce na volné noze, organizuji a průvodcuji svoje vlastní turistické výpravy a expedice, krom toho spolupracuji také s několika outdoorovými cestovními kancelářemi. Mojí specializací je horská a vysokohorská turistika, v menší míře také průvodcování poznávacích zájezdů. Spolupodílel jsem se také na vydání několika turistických průvodců a dvou knih o národních parcích Evropy. Když mě čas od času políbí literární múza, píšu příležitostně články na web nebo pro některé naše outdoorové časopisy.  V zimním období, když nejsem zrovna ve světě, jezdím po celé České republice a svoje zážitky a poznatky z cest přednáším v rámci cestovatelských přednášek.

Kolik nás to bude stát

Cena za samotnou výpravu
9 450 Kč
Letenka od cca
12 000 Kč

Celkem
21 450 Kč
Záloha
9 450 Kč

Cena zahrnuje: vyřízení letenek (v případě zájmu), veškerou společnou dopravu po Madeiře místními autobusy, 7x nocleh v penzionu se snídaní, služby průvodce, informační materiály a mapky navštívených oblastí.

Itinerář

Letecký transfer na Madeiru, ubytování v penziónu a aklimatizace.

Prohlídka hlavního města ostrova FUNCHALU - velká tržnice, barevné květinové trhy, katedrála, rozličná muzea, pro zájemce návštěva botanické, orchidejové a popř. i tropické zahrady. Navštívíme také poutní kostelík MONTE, fakultativní možnost jízdy ulicemi města na unikátních dřevěných sáních.

Výlet na Ribeiro Frío se pstruží farmou a skvostnou vyhlídkou BALCÕES na centrální hřeben hor, výlet po levadě DO FURADO původním vřesovco-vavřínovým pralesem.

Zajedeme se podívat do vesnička SANTANA s typickými domečky casas de colmo se slaměnou střechou, návštěva přírodní rezervace na útesech Rocha do Navio s několika vodopády a fantastickými výhledy.

Navštívíme také PONTA DE SAÕ LOURENÇO – větrný a barevný nejvýchodnější mys ostrova, kde podnikneme výlet mezi rozervanými útesy nad Atlantikem. Zájemci budou moci vyzkoušet koupání na jediné písečné pláži Madeiry – PRAINHA. 

Dopoledne zažijeme zahájení Květinového festivalu. Odpoledne zajedeme na prohlídku druhého nejvyššího mořského útesu na světě – CABO GIRÃO (580 m) a městečka Câmara de Lobos, které proslulo díky Winstonu Churchillovi.

Na celý den se během jedinečného KVĚTINOVÉHO FESTIVALU staneme svědky nejúchvatnější podívané v roce. V záplavách květin a orchidejí budou ulicemi města tančit za doprovodu muziky stovky vyšňořených tanečníků a tanečnic oděných do květinových kostýmů.

Poslední nákupy dárků, sbalení saků-paků a odlet z ostrova zpět domů.

MADEIRA pro pohodáře - slavný Květinový festival + několik jednodenních výletů nalehko

29. 04. 2020

Destinace: 

Funchal

Délka: 

na týden

Cena: 

21 450 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

7 až 14 již obsazeno 1

Místo setkání: 

Praha, popř. Vídeň (dle letenek)

Chceš se přidat na výlet? Rezervuj si
místo u organizátora.


Chci na tento výlet
Máš dotaz k výletu?
Zeptej se organizátora