Zpět

Laponskem Švédska na běžkách

Oblast NP Sarek a NP Padjelanta – to nejlepší z naší běžkařské nabídky! Nejméně civilizace, nejvíce divoké zvěře, nejdelší trasa v odlehlých oblastech, spaní na laponských chatách a chatách švédského turistického spolku. Během průzkumné cesty v březnu 2018 jsme na 4 etapách nepotkali člověka, na čtyřech srubech jsme spali sami.

Laponskem Švédska na běžkách
Vydejte se s námi do oblasti bez telefonního signálu, vyjetých stop, zmatku civilizace,... Odměnou vám bude polární záře, liduprázdné zasněžené oblasti jezer, kde dělají společnost jen sobi a losi. Bezpečnost bude zajištěna satelitním telefonem.

Organizátor

Honza Odehnal CK Rajbas

Jednatel CK Rajbas - Outdoor Travel. Cestovky pořádající sportovní zájezdy na hory, kola, motorky, běžky,...

Kolik nás to bude stát

Letenka
8 000 Kč
Cena zájezdu
24 000 Kč

Celkem
32 000 Kč

Cena zájezdu zahrnuje Ubytování na laponských chatách a chatách švédského turistického spolku, doprava autobusem, průvodce, mapy, pojištění proti úpadku CK. Cena zájezdu nezahrnuje Stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků. Letenky Cena letenky a vlaku je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 8 000 Kč.

Itinerář

1. den: Přelet Praha – Stockholm, lůžkovým vlakem do Gallivare.

2. den: Autobusem z Gallivare do Ritsem 180 km, na běžkách přes zamrzlé jezero Akkajaure na srub Akka. Sauna v ,,Diogenovu sudu“. 11 km.

3. den: Přejezd do srubu u jezera Kutjaure, cestou výhlídky na vrcholy v NP Sarek. 17 km. Pro neunavitelné vyjížďka v okolí.

4. den: Zpočátku proti proudu řeky a soustavy jezer, následně zdolání 250 m převýšení na úbočí a sjezd na laponský srub. 19 km.

5. den: Výjezd do sedýlka s převýšením 350 m. Sjezd do údolí a obědový odpočinek ve srubu. Pozvolný výjezd s převýšením jen 100 m a sjezd na jezero Virihaure, po jehož zamrzlé hladině dojedeme do srubu laponské, přes zimu opuštěné vesničky. 25 km.

6. den: Pozvolným stoupáním s převýšením 400 m nekonečnými pláněmi na srub ve větrných, nehostinných 900 m. 18 km.

7. den: Zprvu po náhorních planinách, následně dlouhý zasloužený sjezd (450 m) do srubu (možnost nakoupení potravin) ležícího již v pásmu lesa na okraji NP Sarek. 25 km. V případě špatného počasí máme v záloze mezisrub.

8. den: Krátká etapa podél řeky Tarraätno. 13 km. Možnost libovolně dlouhé vyjížďky bez batohu do bočního údolí.

9. den: Závěrečná etapa, návrat do civilizace, do oblasti s telefonním signálem a zaslouženou saunou v Kvikkjokk. 22 km.

10.den: Rezervní den pro špatné počasí, který využijeme jednodenní vyjížďkou směrem k chatě Pårte Fjällstuga a zpět. Nocleh opět v Kvikkjokk.

11. den: Autobusem 180 km do Murjek, nočním lehátkovým vlakem do Stockholmu.

12. den: Ráno příjezd vlakem do Stockholmu a přelet do Prahy. Dle časových možností návštěva muzea Vasa (zachovalá loď z r. 1628). Více info na https://www.rajbas.eu/zajezdy/15-bezky-svedsko.html

Laponskem Švédska na běžkách

14. 03. 2020

Destinace: 

Švédsko

Délka: 

na týden a 4 dny

Cena: 

32 000 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

5 až 8 již obsazeno 3

Místo setkání: 

Praha