Zpět

Rumunsko pod střechou

Jednodenní hvězdicovité výlety, tzn. ráno z chaty, večer zpatky na chatu (budeme spat ve trech ruzných ubytováních) . Každý den budeme od chaty cca půl hodiny až hodinu prejizdet ke startu výšlapu. Součástí je samozrejme i projeti castí panoramatických silnic (Transfagarašská magistrála). Kombinace hor, měst, gurmánských zážitků, koupání v horských jezerech, projdeme 4 národní parky, dívocí koně. Máme v autě ctyri volna mista, jedes s nami ? :)

Organizátor

Petr Tomsa

Miluju hory, momentalne ve stadiu studia na IML (international mountain leader). Ferraty, joga, treky, vicedenní přechody, skialp a dalsi veci co se tocej kolem kopcu :-) Mame partu, se kterou sme porad nekde v lufte, pokazdy nam nekdo chybi, tak to zkusime dobrat tady :)

Kolik nás to bude stát

10500
10 500 Kč

Celkem
10 500 Kč
Záloha
10 500 Kč

10500 Kč - je v tom započítané všechno, ubytování, nafta, dálniční poplatky,vstup do hradu Huneadora,dodávka ( 5 let staré auto, pravidelně servisované, klima, atd.), amortizace, vstup do solných jezírek. Zkráceně - na místě si člověk platí akorát svojí vlastní útratu = suvenyry, jídlo, kafíčka, zmrzlinky, pivko atd. :-)

Itinerář

22.srpna - odjezd večer z Práglu

23.srpna - po devíti hodinách jízdy si uděláme pauzu a skočíme omrknout jeden z nejvetsich hradu v Rumunsku i Evropě, hrad Huneadora (Patří mezi sedm divů Rumunska). Následně se přesuneme do hor, nakoupíme zásoby jídla, zaplatíme permity, koupíme mapy, ubytujeme se.

24.srpna pohodovej výstup na Vf. Retezat ( 2482 mnm) (9 hod, ↑ 987 m, ↓ 987 m)

25.srpna výstup na nejvyšší horu pohori Retezat - Vf. Peleaga (2509mnm) (8 hod, ↑ 891 ↓ 891 m)

26.srpna -odpočinkový den, sbalíme se, přesuneme se autem (cca 3 hodiny jízdy) do dalšího pohoří, doplníme si zasoby jidla podle chuti, sil a nálady můžem omrknout jezero Lacul Vidra, případně kolem něho vede cca 8 kilometrový, panoramatický trek. Přejezd do ubytování ( budeme se pohybovat po panoramatickejch silnicich, takže ikdyž v autě, úplná nuda to nebude.

27.srpna -výstup na Parangul Mare (2519 mnm) (8 hod, ↑ 791 m, ↓ 791 m)

28.srpna -vydrž, ladíme nějaký detaily, počin na tenhle den dodáme

29.srpna -mountains of - dáme si pohov od kopců na jeden den a pujdem omrknout nádherný historický město Sibiu. Nemá smysl vyjmenovávat celou škalu veci, co tam lze videt, nicmene dostanes pripravenej soupis i s mapkou a budeš si ten den moc udelat v klidu podle svyho.

30.srpna -dnešní den se vydrápeme na kopec s názvem Varful Caltunului (2505 mnm). Po ceste super jezera, nadherny vyhledy a paradni hřebeny zleva i z prava. Túru mozno prodlouzit o cast hrebena, udelat z ni okruzni. Upravime podle aktualni situace. (7,5 hod, ↑ 913 m, ↓ 913 m)

31.srpna Předposlední den našeho rumunského putování zbouchnem , při kratsi, ale nadherny túře, přes x jezer, jezirek a lagun, kopec s nazvem Varful Vanatoarea lui Buteanu (2507mnm) a jako perličku na zaver se skocime vykoupat a zrelaxovat do nedalekych solných jezirek a na závěr dne vybehnem do obchodu dokoupit suvenyry domu.

1.září brzký ranní odjezd domů, navrat do Prahy ve večerních hodinách

Rumunsko pod střechou

22. 08. 2019

Destinace: 

Rumunsko

Délka: 

na týden a 3 dny

Cena: 

10 500 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

1 až 9 již obsazeno 5

Místo setkání: 

nezadáno