Zpět

Plavba za norskými ledovci a vodopády

Na plachetnici chci projet 3. nejdelší fjordem na světě a hledám posádku. Žádné zkušenosti s plavbou nejsou třeba. Vyplouvat budeme z Bergenu, kde si prohlédneme historické centrum a místní rybí trh. Během plavby plánuju výstup k ledovcovému splazu Národního parku Folgefonna, a pak další treky k vodopádům a výlety k dřevěným kostelům z dob vikingů. Víc k itineráři v osobní komunikaci.

Během plavby vám ukážu jak kormidlovat, jak se obsluhují plachty a jiné věci související s jachtingem. Samozřejmostí je pak i rybaření :-)

Po celou dobu plavby se bydlí a jí na lodi. Ubytování je v jednotlivých kajutách po dvojicích. Kuchyň je plně vybavena ledničkou, sporákem s troubou a nádobím.

Pár fotek z loňské plavby ve stejné oblasti najdete na odkaze níž.
https://www.serenityexplorers.cz/plavba-norske-ledovce-2018/

Organizátor

Tom Brázdil

Když jsem před 10 lety poprvé vyplul na moře, změnilo mi to život. Od té doby si život bez něj nedovedu představit a tak se vydávám vstříc dobrodružství stále znova a o tyto se snažím podělit i s dalšími lidmi. Protože věřím, že příroda a moře dokáže v dnešní hektické době zklidnit duši a pozitivně změnit náhled člověka na svůj život. A tohle chci dopřát i druhým. Kvalifikace: Jsem držitelem titulu Yachtmaster britské Královské asociace jachtingu. Na moři mám upluto již 16 000 NM. Mezi své nej jachtařské zážitky počítám kapitánování 3 týdenní plavby Atlantikem, expedice Severním ledovým oceánem na Špicberky a zpět a plavbu ve stádu kosatek.

Kolik nás to bude stát

Spoluúčast
9 800 Kč

Celkem
9 800 Kč

Cena zahrnuje: pronájem lodi, služby kapitána, přístavní poplatky a ubytování na lodi. Cena letenky a stravování není zahrnuta.

Plavba za norskými ledovci a vodopády

26. 05. 2019

Destinace: 

Norsko

Délka: 

na týden a den

Cena: 

9 800 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

1 až 8 již obsazeno 2

Místo setkání: 

Bergen