Zpět

Povánoční Toskánsko aneb místo řízků špagety

Co tam ? - superznámý a vyhlášený vinařský oblasti, lokální výrobny sýrů, šumivejch vín, z generace na generaci děděný výrobny šunky, uzenin ( některý tam jsou už přes 300let ) a tak nějak v tomhle stylu. K tomu přidáme nějakou tu civilizaci, s kafíčkem, gelatem a dalšíma radostma žití. Hodíme relax v termálních pramenech,omrkneme místa, který nejsou tak profláklý a máme je doporučený od místnich a celý to proložíme několika výletama do přirody, ať nejsme pořád jenom ´´zavřený´´ ve městě.

Cca 40 minut za Florencií máme pronajatou nádhernou vilu, kde budeme cely pobyt bydlet a každé ráno odsud vyrážet na výlety.

Organizátor

Petr Tomsa

Miluju hory, momentalne ve stadiu studia na IML (international mountain leader). Ferraty, joga, treky, vicedenní přechody, skialp a dalsi veci co se tocej kolem kopcu :-) Mame partu, se kterou sme porad nekde v lufte, pokazdy nam nekdo chybi, tak to zkusime dobrat tady :)

Kolik nás to bude stát

Ubytování, nafta, dálniční poplatky
11 000 Kč

Celkem
11 000 Kč
Záloha
11 000 Kč

Částka je maximum, přes kterou to určitě nepůjde, spíš to bude. Je v tom schované úplně všechno, od nákladů na ubytování,naftu,dálniční poplatky, mýto v Itálii, až p parkovný ve městech.

Itinerář

25. prosince večer , cca okolo 19 hodiny odjezd z Prahy (trasa Děcín - Praha - Mnichov) - je možný se domluvit a nabrat tě někde po cestě

26. prosince - přerušíme po 8 hodinách jízdu, zastavíme ve Veroně, dáme kafe, protahnem se, chvili venujem prohlidce mesta ( nečekej nějakou mega dlouhou prolejzačku, tri, ctyri hodiny max a valime dal, je to jen proto , abychom si rozložili cestu.)

27. prosince - Florencie - klasika, zaparkujeme v centru a vrhnem se na poznávání tyhle krásky - Ponte Vecchio, galleria degli Uffizi, Santa Maria del Fiore, Pallazzo Vecchio, Galleria deli Academia, Santa Croce, Palác Boboli, Baptisterium San Giovanni a další

28. prosince - oblast Val d´Orcia - Krajina v Toskánsku, jihozápadně od Sieny. Oblast Val d’Orcia představuje Toskánsko v té nejčistší kráse, která poutá malíře a fotografy - mírné pahorky, na nich obilná pole, louky, olivové hájky, vesnice, kláštery a osamělé usedlosti, ke kterým vedou cesty lemované alejí cypřišů. Představuje ojedinělý typ vydařené kulturní krajiny, která se vyvíjela především ve 14.-15. století. Nachází se tu např. města Pienza, Montalcino, San Quirico, Rocca d'Orcia. Oblast je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Následně ještě městečka Montepulciano a Montalcino. Když víno domů, tak pravě z téhle oblasti. Možnost ochutnávky vín, sýrů.

29. prosince - Abbey of San Galgano - ptal sem se čtyř Italů, co v Itálii navstvit a vsichni se shodli na tomhle kostelu. Nádherný místo + SIENA (historické centrum Sieny je pod patronací UNESCO) - město, jehož kostely a paláce vytvářejí působivý architektonický komplex, náměstí Piazza del Campo ve tvaru půlměsíce je obklopeno 16 paláci, gotický dóm. SAN GIMIGNANO (UNESCO) - jedno z nejatraktivnějších míst Toskánska , jeho hradby a historické rodové věže dokreslují malebný obraz středověkého města. VOLTERRA - město alabastru, které dosáhlo svého největšího rozkvětu za Etrusků. Krásné městské brány, impozantní středověké paláce, gotická katedrála ze 13. stol., římské divadlo.

30. prosince - Rest day - relax day - dáme pohodu v nějakejch termálních lázních, Saturnia, Bagno Vignoni, Bagni san Fillipo a nebo vybereme nějaký úplně jiný

31. prosince - Florencie - 1 den je proste na Florencii málo( jako kdyz by někdo hodně protestoval, muzeme dát jinou alternativu), nicméně si myslim, ze Florencie si minimálně dva dny zaslouží.A kde jinde stravit silvestrovskej den nez ve Florencii, že jo.

1. ledna - dáme klasiku, co se nám za posledních par let xkrát osvědčila, necháme si prostě a jednodušše poradit od domácích, co bychom měli navstivit. ( náš pan domácí má pro nás pripraveno x tipu, kde si pry rozhodně nějakej vyberem.)

2.ledna - Pisa - asi netřeba vypisovat, šikmá věž jako hlavní tahák. Náměstí zázraků (Piazza dei Miracoli) a další. Jelikož to v Pise rozhodně není na celý den, tak se po návštěvě vyhlášené bageterie vydáme na cestu zpátky a po cestě se zastavíme v krasnem, opevněném měste Volltera, které rozhodně stojí za vidění.

3. ledna - Asissi - Zachovalé gotické město, živoucí obrazárna středověku. Assisi zaručuje opravdový výlet do minulosti i estetické prožitky. Přitahuje turisty jako magnet nejen svou krásou, ale i svým duchovním významem. Vždyť se zde narodil sv. František, jedna z nejoblíbenějších osobností v hitparádě svatých.Ve městě žije asi 27 tisíc obyvateli, ale každý den tu proteče mnoho návštěvníků, takže tu je poměrně rušno. Klidnější atmosféra se tvoří až k večeru, kdy ruch utichá a město se pomalu noří do šera a umělého osvětlení.Assisi se rozrostlo na poměrně strmém jihozápadně orientovaném svahu Monte Subasio, což mu dodává slunce, světlo a krásné výhledy. Ještě výš nad městem se vypíná skála, kterou středověk nemohl nechat nevyužitou. Na vrcholku jsou zbytky majestátního hradu Rocca maggiore. Nákup suvenýrů rozlučková společná večeře .

Povánoční Toskánsko aneb místo řízků špagety

25. 12. 2019

Destinace: 

Toskánsko

Délka: 

na týden a 3 dny

Cena: 

11 000 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

1 až 9 již obsazeno 6

Místo setkání: 

Děčín, Ústí, Teplice, Praha, Plzen, Mnichov