Zpět

Indie ze severu na jih, v kombinaci s relaxem na Maledivách

Poznávací a prožitková cesta... Program: krátce navštívíme Dillí – podle časových možností památky (záleží na příletovém čase do Dillí – jsou 3 možnosti letů) Kutub Minar, Red Fort, Chrám Aksadham, Lotus Temple. Další den se přesuneme minibusem do Agry a navštívíme slavný Taj Mahal, a v případě zájmu i Agra Fort. Večer se lehátkovým vlakem přesuneme do Khajuraha. Toto město je proslaveného hlavně svými chrámy s tantrickou tématikou. Další den se vydáme jeepem na safari – k vidění bude spousta „vysoké“, svezeme se lodičkou po řece, uvidíte krokodýly, orly, možná i kočkovité šelmy. Večer se přesuneme lehátkovým vlakem do Varanásí – nejposvátnější město jižní Indie – zde si s místním průvodcem prohlídneme všechny ghaty, vč. nejzajímavějších pohřebních ghatů, kde se rituálně zpopelňují těla. Večer se budeme účastnit ohňového rituálu, kdy se uctívá Ganga z loďky. Bude zde i příležitost navštívit „zlatý chrám“ nebo se vykoupat v řece.
Další den se přesuneme letecky do Keraly , města Cochin, kde se ale nezdržíme, navštívíme továrnu na výrobu ayurvédských léčiv a odjedeme do hor -do Munnaru. Zde – navštívíme sloní camp – uvidíte více jak 50 slonů na jednom místě. Navštívíme farmu s kořením.
Bude příležitost jít na trek nebo na horský výšlap (dobrovolné).
Dále nás čeká krásná jízda lodí po keralských backwaters i s přespáním na hauseboatu -jízda bude zahrnovat welcome drink a plnou penzi (1 den na lodi)
Ráno se přesuneme do Kovalamu, kde na nás čeká hlavně krásná pláž s majákem, tedy koupání, masáže a relax. Následně se vydáme na nejjižnější cíp Indie do města Kanya Kumárí, pokud to stav vody dovolí, budeme se koupat ve vodopádech, a zúčastníme se rituálu v místním chrámu, vyfotíme se při západu slunce.
Na závěr cesty se přesuneme do města Trivandrum. Ze kterého ráno odletíme na Maledivy nebo (ti bez Malediv) letíte zpět do Dillí a následně do ČR.
. Na Maledivách budeme 4 noci relaxovat, šnorchlovat... tam bude ubytování vč. polopenze. (Pokud by někdo na Maledivy nechtěl, je možné absolvovat pouze indickou část cesty) .

Organizátor

Petra Grusová

Ahoj :-). Je mi 41... a sice jsem "mamina" od tří dětí a dokonce i babička, ale ani to mě nezastavilo od mého velkého koníčka - cestování... miluju Indii, do které jezdím pravidelně už přes 10 let.Mám za sebou pár individuálních cest i 10 cest se skupinou spolucestovatelů, pro kterou komplet cestu organizuji od A do Z :-). Tedy od výběru letenek,vyřízení víz, výběru trasy, kterou společně projedeme, až po překládání po cestě, pro ty, kteří to potřebují. Se mnou poznáte Indii Indickou :-) Reference z cesty (2018) od 70leté účastnice:" Indii mám hluboko pod kůží, hodně věcí jsem si ujasnila, dovedu s větším klidem přijímat nezdary a problémy. Účast na rituálech v chrámech pro mě byl hluboký prožitek, který bych bez tebe nepoznala. Jsem plná vděčnosti a šťastná, že nás Vesmír dal dohromady a já tak mohla tuto nádhernou zemi poznat právě s tebou, Péťo...." - na další cestu jede se mnou znovu Nehodí-li se vám termín cest do Indie 2020 (cca 2. polovina leden/únor) mám v plánu i cestu v červenci a opět únor/březen 2021. V případě předběžného zájmu se mi ozvěte a já vám pošlu informace. Kde jsem ještě byla? mimo Evropu ještě Peru, Mauritius, JAR, Sri Lanka, Andamany, Maledivy

Kolik nás to bude stát

Indie
29 000 Kč
Maledivy
13 500 Kč
Letenky z Prahy a zpět
17 000 Kč
Víza Indie
900 Kč
Zdravotní pojištění (dobrovolné)
800 Kč
Odletový poplatek z Malediv
1 150 Kč

Celkem
62 350 Kč
Záloha
15 000 Kč

Cena 29.000Kč zahrnuje : ubytování (2 lůžkové pokoje), 10x snídani (pokud časově nestíháme snídani, tak dostanete cestou ovoce), 1 letenku po Indii – Varanásí – Kočín, 2 jízdenky lůžkovým vlakem, cestování minibusem ( pouze pro skupinu), průvodce indické CK, českého překladatele – Petra Grusová. Na cestu se lze připojit jako „singl“ osoba, dvojice na sdílení pokoje se vytvoří podle přihlášených. Minibus je pro 12 osob, cestujeme s Indickou CK. V ceně je také vstupné na 2 památky v Dillí, vstupné do chrámů v Khajurahu, vstupné na komentovanou prohlídku na farmě s kořením, vstupné do Tajmahal, vstupné sloní camp, loď s výhledem na rituály ariti ve Varanasí, komentovaná prohlídka s gháty ve Varanásí, prohlídka továrny na výrobu ayurvédských léků, 1 den na backwaters s noclehem (oběd, welcome drink, večeře, snídaně)

Itinerář

Výlet je rozepsán v popisu

Indie ze severu na jih, v kombinaci s relaxem na Maledivách

21. 01. 2020

Destinace: 

Indie, Maledivy

Délka: 

na 2 týdny a 5 dnů

Cena: 

62 350 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

6 až 12 již obsazeno 8

Místo setkání: 

srpen/září Praha

Chceš se přidat na výlet? Rezervuj si
místo u organizátora.


Chci na tento výlet
Máš dotaz k výletu?
Zeptej se organizátora