Zpět

Indie ze severu na jih, v kombinaci s relaxem na Maledivách

21. 01. 2020

Destinace: 

Indie, Maledivy

Délka: 

na 2 týdny a 5 dnů

Cena: 

62 490 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

6 až 12 již obsazeno 7

Místo setkání: 

srpen/září Praha
Máš dotaz k výletu? Zeptej se organizátora

Poznávací a prožitková cesta... Program: krátce navštívíme Dillí – podle časových možností památky (záleží na příletovém čase do Dillí – jsou 3 možnosti letů) Kutub Minar, Red Fort, Chrám Aksadham, Lotus Temple. Další den se přesuneme minibusem do Agry a navštívíme slavný Taj Mahal, a v případě zájmu i Agra Fort. Večer se lehátkovým vlakem přesuneme do Khajuraha. Toto město je proslaveného hlavně svými chrámy s tantrickou tématikou. Další den se vydáme jeepem na safari – k vidění bude spousta „vysoké“, svezeme se lodičkou po řece, uvidíte krokodýly, orly, možná i kočkovité šelmy. Večer se přesuneme lehátkovým vlakem do Varanásí – nejposvátnější město jižní Indie – zde si s místním průvodcem prohlídneme všechny ghaty, vč. nejzajímavějších pohřebních ghatů, kde se rituálně zpopelňují těla. Večer se budeme účastnit ohňového rituálu, kdy se uctívá Ganga z loďky. Bude zde i příležitost navštívit „zlatý chrám“ nebo se vykoupat v řece.
Další den se přesuneme letecky do Keraly , města Cochin, kde se ale nezdržíme, navštívíme továrnu na výrobu ayurvédských léčiv a odjedeme do hor -do Munnaru. Zde – navštívíme sloní camp – uvidíte více jak 50 slonů na jednom místě. Navštívíme farmu s kořením.
Bude příležitost se svést na slonech (jinde) , jít na trek nebo na horský výšlap (dobrovolné).
Dále nás čeká krásná jízda lodí po keralských backwaters i s přespáním na hauseboatu -jízda bude zahrnovat welcome drink a plnou penzi (1 den na lodi)
Ráno se přesuneme do Kovalamu, kde na nás čeká hlavně krásná pláž s majákem, tedy koupání, masáže a relax. Následně se vydáme na nejjižnější cíp Indie do města Kanya Kumárí, pokud to stav vody dovolí, budeme se koupat ve vodopádech, a zúčastníme se rituálu v místním chrámu, vyfotíme se při západu slunce.
Na závěr cesty se přesuneme do města Trivandrum. Ze kterého ráno odletíme na Maledivy nebo (ti bez Malediv) letíte zpět do Dillí a následně do ČR.
. Na Maledivách budeme 4 noci relaxovat, šnorchlovat... tam bude ubytování vč. polopenze. (Pokud by někdo na Maledivy nechtěl, je možné absolvovat pouze indickou část cesty) .

Organizátor

Petra Grusová

Ahoj :-). Je mi 41... a sice jsem "mamina" od tří dětí a letos se stanu babičkou, ale ani to mě nezastavilo od mého velkého koníčka - cestování... miluju Indii, do které jezdím pravidelně už 10 let... Mám za sebou pár individuálních cest i 8 cest se skupinou spolucestovatelů, pro kterou komplet cestu organizuji od A do Z :-). Tedy od výběru letenek,vyřízení víz, výběru trasy, kterou společně projedeme, až po překládání po cestě, pro ty, kteří to potřebují... Se mnou poznáte Indii Indickou :-) Reference z cesty (2018) od 70leté účastnice:" Indii mám hluboko pod kůží, hodně věcí jsem si ujasnila, dovedu s větším klidem přijímat nezdary a problémy. Účast na rituálech v chrámech pro mě byl hluboký prožitek, který bych bez tebe nepoznala. Jsem plná vděčnosti a šťastná, že nás Vesmír dal dohromady a já tak mohla tuto nádhernou zemi poznat právě s tebou, Péťo...." - na další cestu jede se mnou znovu Nehodí-li se vám termín cest do Indie 2020 (cca 2. polovina leden/únor) mám v plánu i cestu v červenci/srpnu. V případě předběžného zájmu se mi ozvěte a já vám pošlu informace. Kde jsem ještě byla? mimo Evropu ještě Peru, Mauritius, JAR, Sri Lanka, Andamany...

Kolik nás to bude stát

Indie
29 000 Kč
Maledivy
13 500 Kč
Letenky z Prahy a zpět
17 000 Kč
Víza Indie
2 000 Kč
Zdravotní pojištění (dobrovolné)
990 Kč

Celkem
62 490 Kč
Záloha
15 000 Kč

Cena 29.000Kč zahrnuje : ubytování (2 lůžkové pokoje), 10x snídani (pokud časově nestíháme snídani, tak dostanete cestou ovoce), 1 letenku po Indii – Varanásí – Kočín, 2 jízdenky lůžkovým vlakem, cestování minibusem ( pouze pro skupinu), průvodce indické CK, českého překladatele – Petra Grusová. Na cestu se lze připojit jako „singl“ osoba, dvojice na sdílení pokoje se vytvoří podle přihlášených. Minibus je pro 12 osob, cestujeme s Indickou CK. V ceně je také vstupné na 2 památky v Dillí, vstupné do chrámů v Khajurahu, vstupné na komentovanou prohlídku na farmě s kořením, vstupné do Tajmahal, vstupné sloní camp, loď s výhledem na rituály ariti ve Varanasí, komentovaná prohlídka s gháty ve Varanásí, prohlídka továrny na výrobu ayurvédských léků, 1 den na backwaters s noclehem (oběd, welcome drink, večeře, snídaně)

Itinerář

Výlet je rozepsán v popisu