Zpět

Putování a seberozvoj (Rychlebské hory)

Vyrazit do přírody, putovat českou krajinou, večer lehávat u ohně, každý den spát na jiném místě a do toho se učit novým věcem - tohle bude naše Putování v Rychlebských horách a v Králickém Sněžníku :-)

Praktickými metodami se naučíme práci s dechem, kdy téměř okamžitě dokážeme nahradit negativní emoce pozitivními. Naučíme se chytře pracovat s chladem, ovlivnit tak svou nervovou soustavu, hormony a díky tomu krotit každodenní stres. Dále budeme provádět mentální cvičení na posílení naší schopnosti koncentrovat se a večer si povídat o věcech, o kterých jsme si možná už dlouho s nikým nepovídali :-) Všechny "biohackingová" cvičení, které se na Putování naučíme můžeme lehce zakomponovat i do našeho "normálního" života a zůstat tak šťastní, silní a otevření krásám i výzvám. A to je náš cíl :-)

Nemáš-li zkušenosti s vícedenním pobytem v přírodě, tak neměj obavy - akce je nastavena tak, že může být Tvou první zkušeností s pohybem "na těžko". Průvodci Ti pomůžou s přípravami před akcí i v jejím průběhu. A máš-li přechody v malíku, o to líp, bude se ti lépe soustředit na práci se sebou samým.

Cíl naší cesty

Putování je cesta ve smyslu fyzickém, mentálním i duševním. V průběhu výpravy si vyzkoušíš a zjistíš:

- Jaké to je denně putovat 10 - 20 kilometrů se všemi zásobami a vybavením.
- Spolehnout se na své vlastní síly a zároveň se i opřít o skupinu.
- Pobýt několik dní v přírodě "mimo civilizaci".

Ale také:

- Pocítíš pravou sílu přírody a naučíš se skamarádit s chladem.
- Naučíš se respektovat přirozené prostředí a existovat v něm.
- Jak ovlivnit svou nervovou soustavu a hormony.
- Jak efektivně pracovat se stresem.

Videopozvánka:
https://www.youtube.com/watch?v=74b_EmiyLo4

Oficiální web:
www.putovani.jdem.cz

Organizátor

Ondřej Šperka

Díky spolupráci s Expedition Clubem trávím značnou část roku na cestách, kde zastávám naše heslo - vydávat se do míst, která nejsou pro každého. Mimo průvodcování moderuji podcast ExpeTalk. Před pár lety jsem založil projekt "Za Hranici Komfortu", pod kterým jsme uskutečnili několik cestovatelských výzev, mezi které patří dvouměsíční cesta stopem z Česka do Mongolska nebo taky výprava do města duchů Pyramiden na Špicberkách. A když zrovna nejsem na cestách, tak mě můžete potkat na školách, kde realizuji rozvojové přednášky pro děti. Vyrážet s lidmi do přírody mi dává velký smysl a jsem moc vděčný, že díky akci Putování nezůstáváme jen na povrchu, ale jdeme do hloubky a tím i společně rosteme. Během naší výpravy budu zastávat roli průvodce, outdoorového poradce a organizátora.

Kolik nás to bude stát

Cena zahrnuje práci lektora, průvodce, know how, organizaci a ubytování na horské chatě Návrší
6 790 Kč

Celkem
6 790 Kč
Záloha
3 300 Kč

Itinerář

1. den (úterý): Do města Javorník se dopravíme vlakem nebo auty. Z něj už vyrazíme po svých směrem k Zaječímu vrchu, pod kterým se ve stanech utáboříme, rozděláme oheň a uvedeme do Putování. Vzájemně se seznámíme a proběhne i první cvičení - zklidnění nervové soustavy pomocí "dechu 428".

2. den (středa): Ráno nás čeká nakopávací "neuro rozcvička". po které vyrazíme na dopolední část dnešního úseku. Cesta je lemována krásnými skalkami jako např. "Vysoký kámen" nebo "Šafářova skála". Dojdeme až k oboře s muflony a daňky, kde tě zasvětíme do Wim Hof dýchání, jednoho ze stěžejních bodů našeho Putování. Nakopne tě tak, že dnešní porce kiláků nebude žádný problém! Spát budeme pod Borůvkovou horou, kde si povíme něco o stress managementu a ukážeme si metody, jak náš každodenní stres pozitivně ovlivňovat.

3. den (čtvrtek): Po rozcvičce a snídaní vyrazíme po česko polské hranici a kolem poledne "lehce zběhneme" na polskou stranu k nádhernému skalnímu útvaru "Skalny Mur". Čeká nás tu naučit se další fázi Wim Hofova dýchání a samozřejmě oběd :-) Kolem pozůstatků hradu Karpien se vrátíme na hranici a k večeru se utáboříme pár kilometrů před vrcholem Špičák. Dnes probereme teorii práce s chladem, naučíme se zahřívající dech "Power Breathing" a budeme-li chtít, tak i meditaci na rozvádění tepla - Tummo.

4. den (pátek): Dopoledne doputujeme k nádherným Nýznerovským vodopádům. Byť bude začátek června, i tak se můžeme těšit na příjemně studenou vodu a dobrovolníci tak budou moci vyzkoušet otužování v praxi. Nejdůležitější bude mentální část a náš přístup - skočit do vody umí a může každý - my se naučíme jak tuto příležitost využít k práci s nastavením "své hlavy". Tato zkušenost se dá pak krásně přenést do dalších situací v našich životech, kdy my už budeme vědět jak zůstat ve spojení se svým tělem, ve své síle. Večer se utáboříme pod vrcholem Smrk, který je s výškou 1127 m. n. m. nejvyšším bodem Rychlebských hor.

5. den (sobota): Dnes máme před sebou poslední den "mimo civilizaci". Během něj nás opět čekají aktivační dýchací cvičení, díky kterým se dokážeme velmi rychle dostat do svého těla a změnit svou náladu. Odpoledne dojdeme na chatu Návrší, která nám pro dnešní noc poskytne zázemí. Užijeme si společný poslední večer, skočíme do sauny, zahrajem si hry, dáme pivko, ... prostě pohoda.

6. den (neděle): Dnes ráno nás čeká opravdová krása. Trochu si přivstaneme - samozřejmě jen ten kdo bude chtít - a vyrazíme za východem slunce na Králický Sněžník (1424 m. n. m.). Už jsem ho tam párkrát pozoroval a je fakt nádhera :-) Po návratu na chatu nás čeká ukončení našeho Putování, dáme si závěrečné vigilie, ve kterých se ohlédneme za uplynulým týdnem, a pak už jen sestoupíme do Starého Města, odkud se dopravíme do našich domovů :-)

Putování a seberozvoj (Rychlebské hory)

09. 06. 2020

Destinace: 

Česko

Délka: 

na 5 dnů

Cena: 

6 790 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

5 až 10 již obsazeno 4

Místo setkání: 

nezadáno