Zpět

Nepál – Trek Mardi Himal, čajová plantáž a rafting

07. 04. 2019

Destinace: 

Nepál

Délka: 

na 2 týdny a 6 dnů

Cena: 

46 600 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

4 až 8 již obsazeno 3

Místo setkání: 

Zlín, Brno
Máš dotaz k výletu? Zeptej se organizátora

20 DENNÍ CESTA NEPÁLEM

TERMÍN: 7.4. - 27.4. 2019

DESTINACE: Kathmandu, Pokhara, Mardi Himal trek

NA CESTU SI PŘIPRAVTE: 28.000 Kč + letenka + očkování + pojištění

SKUPINA: max. 8 lidí

Trek Mardi Himal, čajové plantáže a rafting Lower Seti
Mardi Himal Base Camp trek (4500 m) je jeden z nejmladších treků v Nepálu. Vznikl před 7 lety a objevil ho náš kamarád Sudip, který nám zároveň dělá průvodce. Trek se nachází kousek od populárního treku Annapurna Base Camp. To, co je na Mardi Himal unikátní, je nádherná hřebenovka, po které většinu cesty půjdeme, na rozdíl od ostatních treků, které jsou převážně v údolí. Díky tomu si můžeme užívat spektakulární výhledy na pohoří Annapurna a špičatou horu Machapuchra neboli Fishtail, kterou považujeme za jednu z nejhezčích (téměř) sedmitisícovek. Je to nádherný špičatý vrch ve tvaru rybí ploutve.
Detailní popis - https://www.travelnative.cz/nepal-trek-mardi-himal-a-rafting/

Organizátor

Standa TravelNative

Nepál, Srí Lanka tam všude tě rád vezmu a ukážu to nej z kultury, přírody a atmosféry. Jsem spoluzakladatel cestovatelského klubu www.travelnative.cz . Všechny cesty najdeš i zde :)

Kolik nás to bude stát

Jídlo, ubytování, transporty, permity
28 000 Kč
Letenka cca
17 000 Kč
Cestovní pojištění
1 600 Kč

Celkem
46 600 Kč
Záloha
9 900 Kč

Částka 28000 Kč je suma nákladů na běžný život v dané zemi. Spočítali jsme náklady na ubytování, jídlo – 3x denně, přepravu z místa na místo, vstupy na jednotlivé atrakce, odměnu místním lidem za poskytnutou službu, odměnu průvodcům a také odměnu nám. V této částce NENÍ zahrnuta letenka a očkování (dáme ti typ, kde kupovat letenku i proti čemu se očkovat). Suma sumárum za částku uvedenou u jednotlivých cest PŘEŽIJEŠ, PROŽIJEŠ A UŽIJEŠ si pravou cestovatelskou dovolenou. Cena NEpokrývá náklady na pití, suvenýry, oblečení, ani jiné zbytečnosti, které stejně nepotřebuješ.

Itinerář

Trek je vhodný i pro méně zdatné turisty a není potřeba žádné horolezecké vybavení. Jde se několik dní, pozvolným tempem, příjemným terénem s dostatkem prostoru pro aklimatizaci. Navíc se jde jako okruh, takže se celou dobu kocháme různorodou přírodou i výhledy. Cílem je Mardi Himal Base Camp ve výšce 4500 m pod nádherným Fishtailem. Výstup na něj je samozřejmě dobrovolný. Strávit den "jenom" v High Campu je taky skvělý zážitek :). Cestou spíme v kempech, které zakládal sám Sudip.

Čajové plantáže navštívíme po cestě na Mardi Himal. Nachází se v malebné vesničce Lwang, kde strávíme jednu noc u místních obyvatel. Jsou úžasně milí a pohostinní. Popovídáme s nimi, pojíme u nich v domě na zemi, připijeme si skleničkou roxi a večer si ještě spolu zatančíme. Ve vesnici je čajová továrna, kde můžeme rovnou koupit i ten nejkvalitnější nepálský čaj.

Rafting na řece Lower Seti nás čeká po návratu z treku. "Seti" znamená v překladu Bílá řeka a ona opravdu je. Narazíme na několik divokých a dlouhých peřejích, ale také budou pomalejší úseky vhodné na koupání. Rafting nám zabezpečuje kamarád Rishi. Zná úžasné raftaře, kteří pojedou s námi, naučí nás jak pádlovat a budou nám dělat společnost. Spát a jíst budeme na pláži, večer posedíme u ohně a zazpíváme. Zde můžete mrknout na fotky.

V Nepálu spolupracujeme s neziskovou a nestátní organizací Himal Foundation, kde jsme čestnými členy. Společně pracujeme na rozvoji základních environmentálních znalostí mladých lidí. Aktuálně se jedná o studenty základní školy ve vesnici Sidhing v Annapurna mountain range, Kaski region, Nepál. 10% z nákladů na naši výpravu do hor jde právě do této nadace. Společně s jejím zakladatelem a našim průvodcem Sudipem se pak rozhodujeme, jak dané peníze využijeme.