Zpět

AROMA CESTA NA KYPR

V červnu roku 2019 měla premiéru naše Aroma cesta na Kypr. Cesta to byla famózní, plná vůní, květin, bylin, a taky tak trochu magie. Jak jinak. Vždyť Kypr je zemí, kde se našly nejstarší parfémy na světě. Kde byliny, vůně, vykuřování stále hrají velmi důležitou úlohu v každodenním životě ostrovanů, obzvláště žen. A tak padlo rozhodnutí, že se na tuto cestu vydáme znovu s několika novinkami.

Odborným doprovodem bude i tentokrát Petra Torová, která vás do alchymistického světa vůní pozve během přednášek / workshopů a individuální masáže. A na mne pak zbude milá povinnost, ukázat Vám a představit ostrov a jak tu žijeme.

Podíváme se do zahrady Cyherbia, kde jsme minulý rok destilovaly oregano. Poslechneme si léčitelku Marinu, se kterou vám budeme vyprávět o duchovních tradicích kyperských rodin, namalujeme si kapnistiri a naučíme se správně vykuřovat. Navštívíme Larnaku, Nikósii, místní výrobkyni parfémů, která se drží 4000 let starých receptur. Vykoupeme se u skály, kde je bájné rodiště bohyně Kipris – Afrodity. Zajedeme si do vinařství. Pro sýry na tradiční farmu. A to zdaleka není všechno.

Bydlet budeme ve vesničce Tochni v krásném a klidném resortu Eueleos, tady budou probíhat naše kurzy, a odtud budeme vyrážet za všemi ostrovními zážitky.Aromaworkshopy Petry Torové:

V rámci aromacesty se budou konat 2 aromaworkshopy navazující na další program a výlety.

Éterické oleje, hydroláty, destilace – základy aromaterapie, získávání éterických olejů a hydrolátů, jejich použití
Aromaterapie pro zdraví a krásu ženy – éterické oleje a hydroláty podporující ženskou energii
Každá účastnice si namíchá svůj magický olej bohyně Afrodity a v ceně je také aromamasáž šíje, hlavy a obličeje.

Aromaworkshopy jsou vhodné i pro úplné začátečnice a jejich program bude upraven dle pokročilosti účastnic.

Petra Torová – www.petratorova.cz, absolventka VŠCHT Praha a pražského Institutu aromaterapie, profesionální aromaterapeutka. Milovnice vůní, pořádá aromaworkshopy, nabízí aromamasáže, míchání osobních vůní apod. Zajímá se o cestování do oblastí, kde rostou přirozeně aromatické byliny, o jejich získávání, destilerie a místní použití. Na facebooku a instagramu ji najdete pod projektem Voňavá alchymie.

https://www.kouzlovuni.cz/piseme-pro-vas-petra-torova-rada-inspiruji-ostatni-tim-co-se-mi-osvedcilo-rozhovor/

https://www.kouzlovuni.cz/aromacesta-na-kypr-vyrazte-za-vunemi-na-ostrov-bohyne-afrodity/

Organizátor

Sylvi Georgiou AKAMAS TRAVEL

Jsem mezinárodním dítětem a můj otec je řecky mluvící Kypřan – jak se říká, kyperský Řek. Narodila jsem se na Kypru, vyrůstala tu , ale i v Čechách. Naše rodina byla tak říkajíc kočující, pořád jsme někam jezdili. Cestování a objevování světa se stalo mou vášní. A nakonec i mojí profesí. I přes to, že jsem vystudovala jazykovědu, se specializací angličtina / řečtina - theze Kyperská historie, literatura a kultura. Cestovní ruch jsem zažila ze všech možných úhlů – jako průvodce, organizátor meetingů, konferencí, incentiv. Jsem licencovaný průvodce, lektorka cestovního ruchu a průvodcování, a inovativní a udržitelné turistiky Evropské Unie. Navštívila jsem 53 zemí. Po téměř 30 letech práce pro cestovní kanceláře a korporáty nastal čas na vlastní akce a založila jsem AKAMAS. Nejde o klasickou cestovní kancelář, ale o vzdělávací a cestovní konzultační společnost. Jméno jsem své společnosti dala podle severozápadního výběžku ostrova s dechberoucí přírodou. S hosty jezdím hlavně do svého domova – na Kypr. Na cestách jsem jejich osobním doprovodem. Chci jim ostrov ukázat takový, jaký opravu je. Vozím je na místa, která mám sama ráda, kterých se ještě nedotkla masová turistika, která místní, a kolikrát i „odborníci“, ani neznají. Soustředím se na zážitkové cesty a incentivu. Zastávám udržitelné a flexibilní cestovní modely. To znamená malé skupiny, cesty na míru, a tím je každá z nich jedinečná. Místní život, gastronomie, kultura, tradice jsou hlavní součástí všech tří nabízených konceptů. Mindfulness, Buďte jako bohyně, Za poklady ostrova i hranice ráje, kdy přibude aktivní či výukový program, který vedou pečlivě vybraní odborní lektoři. Díky mým rodinným a přátelským vztahům na tomto krásném koutku pevniny můžete do hloubky poznat místní život, a nechat se jím inspirovat. Travel Designer, Organizátor se sídlem na Kypru.

Kolik nás to bude stát

Cena za osobu
28 900 Kč

Celkem
28 900 Kč
Záloha
14 450 Kč

AROMA CESTA NA KYPR

05. 06. 2020

Destinace: 

Kypr

Délka: 

na týden

Cena: 

28 900 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

8 až 12 již obsazeno 1

Místo setkání: 

nezadáno