Zpět

Itálie - Krajem vysokých Alp k antickým památkám

18. 08. 2018

Destinace: 

Itálie

Délka: 

na týden a den

Cena: 

9 900 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

1 až 4 již obsazeno 3

Místo setkání: 

nezadáno
Máš dotaz k výletu? Zeptej se organizátora

Máš z dětství zafixovanou letní dovolenou v Itálii jako týden masové rekreace na pláži s destíkami dalších lidí? Tak na to zapomeň! Co se stane, když se letní dovolená v Itálii pojme jinak, než je zvykem? Co když půjdeme na výšlap do Alp, které nejsou Dolomity? Vykoupeme se v průzračném horském jezeře, které není Lago di Garda? Projdeme se po břehu Jadranu, navštívíme města s překrásnou středověkou atmosférou nebo antické památky?

Pokud to chceš zjistit, pojeď s námi zažít Itálii trochu jinak :-)

Organizátor

Honza Štekr

Něco už jsem procestoval, a to jak jako průvodce, tak i spoluorganizátor i pasažér :-) Po několika výletech, které jsme zorganizovali s kamarády (např. Skotsko, roadtrip po Ukrajině) jsem vyzkoušel i organizaci první "veřejné" akce a tou byl poznávací výlet do Slovinska minulé léto. No a protože to dopadlo velice úspěšně, tak to zkouším znova :-)

Kolik nás to bude stát

Cena
9 900 Kč

Celkem
9 900 Kč

Itinerář

1. Den - V odpoledních hodinách ubytování nedaleko Hallstattského jezera. Návštěva Hallstattu a jezera. 2. Den - Výlet k vodopádu nedaleko Hallstattu. Pak přeusn do Itálie. V odpoledních hodinách příjezd do vesničky podhůří Alp a ubytování. Večerní vycházka po okolí. 3. Den - Výlet na Zoncolan - Vyjedeme lanovkou na Monte Zoncolan uděláme si horskou tůru po hřebenech. 4. Den - návštěva jezera Lago di Sauris, prohlídka městečka Venzone. 5. Den - Výstup na horu Monte Cuarnan. Pravděpodobně nejnáročnější den výletu, odměnou nám ale bude překrásný výhled na celou oblast. 6. Den - návštěva jezera Lago di Cornino, pak přejezd do Terstu. Večerní prohlídka města. Ubytování v Terstu. 7. Den - relax u moře, výlet k ruinám antického města Aquileia 8. Den - přejezd do Tarvisia, výlet na Monte Lussari. Ubytování nedaleko Lago del Predil. 9. Den - dopoledne návštěva jezera Lago del Predil, pak odjezd domů. Důležité info: Program je zatím rámcový, může se ještě změnit podle počasí i podle vaší nálady :-) No a požadavky kladené na účastníky? Hlavním požadavkem je alespoň minimální fyzická kondice :-) I když výlety nejsou extra náročné a po náročnějším dni vždycky následuje den, který je více relaxační, přeci jen byste měli být schopní nalehko vyjít na kopec s převýšením několik stovek metrů (v jednom případě 1000, ale máme na to celý den). Předem upozorňuji, že se jedná o aktivní dovolenou :-) Cena za výlet: 9900,- Kč Co za svoje peníze dostaneš? - v ceně je doprava osobním autem, veškeré dálniční poplatky, mýto a palivo - 8x ubytování ve čtyřlůžkových apartmánech. Vždy budeme mít vlastní apartmán, nemusíš se obávat hromadného ubytování v noclehárnách :-) - v neposlední řadě mé průvodcovské služby :-) Co v ceně není: - jídlo - převážně budeme nakupovat v místních supermarketech, ceny jsou podobné jako v ČR - vstupy do památek, lanovky atd. - jakékoliv individální pojištění Počet účastníků je limitován počtem míst v autě, pojedeme ve čtyřech.