Zpět

Roadtrip Kyrgyzstánem v srpnu

KYRGYZSTÁN V SRPNU
Zdar, je tu někdo kdo by chtěl jet do Kyrgyzstánu? ;-)
Jsme parta 3 lidí co jsme tam v roce 2019 byli, ta země nás naprosto uchvátila, a tak se tam chceme vrátit. Už s námi vyráží jeden nováček a další 2-3 lidi rádi přiberem, tedy celkově 6-7 lidí. Jsme dva kluci a dvě holky, všichni kolem 30.
A co že náš v Kyrgyzstánu čeká? Především nádherná příroda. Úžasné hory, stepi, vysokohorské jezera a louky... Milí lidé, výborné jídlo a čaj, spousta zážitků. Projdem se po nádherných stepích, projedeme zajímavé offroad cesty, vykoupem se v jezerech, přespíme v jurtách, potkáme spoustu zvířat, navštívíme tradiční trhy, dáme menší treky po krásných horách, ochutnáme kumys a další speciality, připijeme si vodkou s místními... Je potřeba počítat s tím, že jde o chudou zemi, kde ne všechno funguje jak jsme zvyklí, ale základní míru komfortu si dopřejeme.
Je to plánované jako roadtrip. Poletíme přes Istanbul do hlavního města Biškek, kde si půjčíme dvě terénní auta. Těmi následně projedeme zemi. Ve městech budeme spát v hotelech a guest housech, v přírodě fungují jurtové kempy. Hrubý itinerář už mám vymyšlený, další konkrétní místa ještě doladíme. Máme osvědčenou půjčovnu a další místa, zkušenosti s místním provozem, celkově už tušíme, jak v Kyrgyzstánu spokojeně fungovat a užít si ho.
Letenky vycházejí momentálně kolem 15 000, těžko říct, kolik utratíme na místě, ale před těmi 3 lety tam bylo extrémně levně. Jídlo v restauraci 40-80 Kč, noc v hotelu 200-400... Celkové náklady počítejme zhruba kolem 30 000. Termín bychom chtěli přibližně 15.-30. srpna, +- pár dní.
Tak co, zaujalo to někoho? :) Budem rádi, když se přidáte. Pokud vás něco zajímá, pište mi do zpráv, domluvíme víc.

Organizátor

Lukáš Štěpka

Je mi 26, mám docela slušně projetou východní a jihovýchodní Evropu + kus Kavkazu a pár dalších lokalit. Spíš než klasické turistické památky mě baví destinace samotné, rád poznávám místní lidi, jídlo, pití, kulturu... Často cestuju autem, ať už svým nebo půjčeným na místě. Nebráním se trochu low cost "punk" stylu, ale v levných destinacích si klidně i dopřeju aspoň základní komfort. Preferuju cestování v menších skupinách (2-6 lidí), jsem obecně docela organizační typ a plánování cest mě vyloženě baví, nad mapami a itineráři jsem proseděl už desítky hodin, kterých nelituju. :)

Kolik nás to bude stát

Letenky
15 000 Kč
Půjčení auta na osobu
6 000 Kč
Ubytování, strava, palivo, další výdaje
10 000 Kč

Celkem
31 000 Kč

Velmi orientační rozpočet pro představu. Reálné náklady rozpočítáme podle skutečnosti

Roadtrip Kyrgyzstánem v srpnu

15. 07. 2022

Destinace: 

Kyrgyzstán

Délka: 

na 2 týdny a den

Cena: 

31 000 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

1 až 7 již obsazeno 5

Místo setkání: 

Praha