Zpět

EXTRÉMNÍ ISLAND NA PLACHETNICI

30. 05. 2018

Destinace: 

Island, Atlantský oceán

Délka: 

na 3 týdny a 1 den

Cena: 

52 300 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

1 až 7 již obsazeno 2

Místo setkání: 

Norsko (Bergen)
Máš dotaz k výletu? Zeptej se organizátora

Poplujeme na plachetnici 23 dní z Bergenu se zastávkou na Shetlandských a Faerských ostrovech až na Island v proměnlivých a drsných podmínkách severního Atlantského oceánu.
Plavba je určena pro všechny, kteří jsou dobrodružného ducha a chtějí se stát posádkou. Zkušenosti nejsou důležité, může to být i TVOJE první plavba v životě. Důležitá je chuť něco takového zažít, aktivně se zapojit do všech činností a postupně se naučíš kormidlovat, navigovat, zažiješ střídání hlídek a mnoho dalšího. Čeká nás plavba starou vikingskou trasou.
Loď Delphia 40, 4 kajuty, 2 koupelny, naftové topení, odsolovací zařízení, kotevní alarm z vlastního vývoje a další vychytávky.

Více na mém webu http://tomaskudela.cz/akce_detail.php?title=plan/island2018.def

Organizátor

Tomáš Kůdela

cestovatel, dobrodruh a vývojář v oblasti elektrotechniky jachtařský instruktor a zkušební komisař MDČR s nejvyšším kapitánským oprávněním „A“ velitele jachty oceánské plavby napluto víc než 30 000 NM Každé moře, které jsem proplul, mi přineslo další prohloubení mých znalostí a posílilo mé zkušenosti. Nejvíce mne však ovlivnila v r. 2016 sólová plavba severním Atlantikem, která trvala 24 dnů. V r. 2017 jsem při plavbě přes Biskajský záliv vedl posádku ve větru o síle 47 uzlů. Zažili tak podmínky, do kterých by se sami nevydali a zjistili, že i v na první pohled nepříznivém počasí se dá plout, pokud vědí jak. Moře je pro mne živel, který mi pomáhá při poznání mých potřeb, snů ale i sebe sama. Ukazuje mi nekonečnou rozlohu a umožňuje mi žít svobodný život. A to je důvodem, proč pluji.

Kolik nás to bude stát

Účast na plavbě pro jednu osobu
52 300 Kč

Celkem
52 300 Kč

Dále se dělíme o následující výdaje dle jejich skutečného stavu. Předpokládaný odhad je: technické výdaje (přístavy, nafta, plyn apod.): 180 EUR potraviny (podíl na společném nákupu zásob): 200 EUR

Itinerář

Středa 30.5. v 18:00 hod. - nalodění v Bergenu

Čtvrtek 31.5. - příprava na vyplutí a vyplutí

1. etapa - plavba 220 NM na Shetlandské ostrovy, přistání a cca 2 denní průzkum ostrovů

2. etapa - plavba 220 NM na Faerské ostrovy, přistání a cca 2 denní průzkum ostrovů

3. atapa - plavba 530 NM na Island, podle podmínek plavba a zastávky u islandských břehů

Čtvrtek 21.6. v 10:00 hod. - vylodění v Reykjavíku