Zpět

Plavba na plachetnici po pobřeží a ostrovech Chorvatska

Tydenní plavba po Jadranu. Vyplouváme ze Zadaru a mame v planu navštívit narodní parky Kornat, Telaščica a tam kam nás vítr zavane. Možná Šibeník nebo vrak na severozapadním cípu Dugeho Otoku. Lod (pro 6 lidi) mám rezervovanou už někdy od ledna. Dlouho jsme nevěděli jestli vůbec bude možné vycestovat a proto ještě nemáme kompletní posádku. Hledame 1 - 2 lidi 25 - 40 let (nám je kolem 30). Máme volnou jednu kajutu.
Bude to takové letní jachtání na Jadranu. Teplo, sluníčko, koupáni nebo průzkum nějakého ostrůvku či malebného městečka s historií sahající ke starým Římanům. A když foukne tak i plachty. :) Na noc budeme stát v maríně nebo v zátoce na bojce.
Hledame pohodové a spolehlivé lidi, které by lákala možnost si zpestřit léto na zahradě přeci jen nějakým dobrodružstvím.
Loď má 11 metrů (uvnitř se normálně stojí). Je vybavená záchodem a kuchyní ve které si budeme vařit.
Dopravu je možné řešit autem ale vše je vymyšleno tak, že se to dá zvládnout i bez něj.
Předchozí zkušenosti s jachtingem nejsou třeba.

Organizátor

Vašek Klemš

Rád cestuji. Mezi moje největší cestovatelské zážitky patří cesta napříč Evropou autostopem, pěší pouť Camino de Santiago a backpacking na Novém Zélandě a v Austrálii. Před pár lety jsem si splnil svůj klukovský sen a stal se kapitánem námořní jachty. Jako člen posádky jsem před tím důkladně poznal Jadran a též absolvoval plavbu Malorka - Gibraltar - Kanárské ostrovy. Jako kapitán teď sbírám zkušenosti v Chorvatsku.

Kolik nás to bude stát

Pronájem lodě
11 000 Kč
Strava, poplatky a tankování
4 000 Kč

Celkem
15 000 Kč
Záloha
7 000 Kč

Cena je odhadnutá dle zkušeností z předchozích let. Reálná cena bude podle skutečných nákladů které se dělí rovným dílem mezi členy posádky. Cena nezahrnuje dopravu.

Itinerář

Sobota: Příjezd do maríny, nákup potravin, nalodění.

Další dny: Přes den plavba, plachtění podle podmínek počasí, zakotvení na koupání a oběd, oddych a plavba. K večeru zakotvení v maríně. Můžeme se vykoupat a třeba zajít na včeři do restaurace nebo si jídlo uvařit na lodi. Program se jednotlivé dny může lišit podle potřeb nebo preferencií posádky. Můžeme se víc koupat, nebo více plachtit, můžeme se zastavit na výlety na pevnině nebo objevovat skryté zátoky a malé plaže na chorvatských ostrovech.

Předposlední den se vrátime do domovské maríny.

Poslední den ráno vylodění a odjezd.

Plavba na plachetnici po pobřeží a ostrovech Chorvatska

25. 07. 2020

Destinace: 

Chorvatsko

Délka: 

na týden

Cena: 

15 000 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

4 až 6 již obsazeno 4

Místo setkání: 

Praha nebo Chorvatsko

Chceš se přidat na výlet? Rezervuj si
místo u organizátora.


Chci na tento výlet
Máš dotaz k výletu?
Zeptej se organizátora