Zpět

Jižní Indie ve stopách bohů Višnu a Šivy

Věděli jste, že hinduisté uctívají víc jak 3000 božstev? Vydáme se po stopách dvou nejvýznamnějších bohů, boha Šivy a boha Višnu.
2.2.-22.2.2023
Naše cesta začíná (i končí) v Mamallapuram, kde je mnoho nádherných památek z 6.století, je zde možnost se koupat v oceánu, dojít si na masáž, případně cvičit jógu, meditovat nebo jen odpočívat.
Den před úplňkem se vydáme do Thiruvanamalai a navštívíme 3. největší chrám v jižní Indii a půjdeme zde na rituály. Chrám leží u posvátné hory Arunačály, budeme zde za úplňku, kdy jsou energie boha Šivy nejsilnější. Odpoledne se vydáme okolo Arunačály po ašrámech na pudži a meditaci.
Další den se přesuneme do Auroville – uvidíte legendární utopistické městečko, kde se funguje na principech ekologie, jednoty, rovnosti, a uvnitř kterého mají legendární „zlatou kouli“, kterou obklopují nádherné zahrady, zde bude rovněž možnost meditovat. Odpoledne se vydáme na nákupy sárí do Pondichery, další den navštívíme chrámy v Chibandaramu, cestou se svezeme na loďkách mezi mangrovy. V Chibandaramu je možnost pro zájemce nechat si přečíst budoucnost z palmových svitků (za extra poplatek). Navštívíme muzeum a královské paláce a chrámy v Thanjavuru. Uvidíte tradiční ruční výrobu soch z bronzu, tradiční výrobu zpracování hedvábí a tkaní sárí. Dále budeme pokračovat do Rameswaramu, kde máte možnost projít očistným rituálem na čištění negativní karmy u 22 posvátných studní, navštívíme Dhanuskodi, to je bod, který je z Indie nejblíže Sri Lance. Poté přejedeme do Madurai, kde navštívíme chrám Srí Mínakší, a chrámy boha Višnu. Odtud přejedeme do hor, kde strávíme 2-3 dny. Navštívíme farmu s kořením a ovocem, bude možnost si nakoupit většinu koření a přírodních produktů přímo od zdroje. Zde je další program na výběr -budete mít možnost se setkat se slony a případně je krmit a mýt a vyfotit se s nimi. Jít na trek do džungle (3h procházka se správcem národního parku) nebo se svézt lodí po jezeře, případně celodenní výlet na bambusových vorech (novinka).
Cestou z hor pojedeme do Keraly a bude možnost sjet si zipline, která vede čajovou plantáží. V Allapuze se nalodíme na loď a svezeme se 3h lodí po backwatters, poté se přesuneme do Kočínu, kde se dá koupat, případně uvidíte slavné rybářské sítě a lov ryb do nich. Poté přeletíme zpět do Chennaie (1h let) a navrátíme se do Mamallapuram. Zde opět možnost se koupat, masáže a 1/2denní výlet do Trikulikundram a místních chrámů. Navštívíme hadí a krokodýlí farmu (záchranná stanice). Poslední neděli před odletem je možnost výletu do chrámu Ekam na daršan (extra výlet).
Pozn. Účast na jakémkoliv rituálu nebo aktivitě je vždy dobrovolná, případně bývá na výběr více možností.

Organizátor

Petra Grusová

Ahoj, Namasté! Je mi 46. Miluju Indii, do které jezdím pravidelně už přes 14 let. Indie je pro mě země hluboce duchovní, plná barev, vůní, úsměvů a pohody. Mám za sebou pár individuálních cest i 15cest se skupinou spolucestovatelů, pro kterou komplet cestu organizuji od A do Z :-). Tedy od výběru letenek, vyřízení víz, výběru trasy, kterou společně projedeme, až po tlumočení po cestě, pro ty, kteří to potřebují. Se mnou poznáte Indii Indickou :-). Jsem matkou 3 dětí a mám 1 vnuka. Také mám i další 4 děti adoptované na dálku, o které se starám. V Indii podporuji i jednu základní školu, kam vás ráda vezmu se podívat. Cestujeme ve spolupráci s indickou cestovkou, trasu, která je uvedena v popisu cesty . Vyzařuji klid a pohodu, mám smysl pro humor. Cesta do Indie může být pro vás cestou sebepoznávací, cestou do sebe a k sobě, díky krásným rituálům, kterými vás provedu a kterými projdete v hinduistických chrámech se můžete vrátit zpět jako nový člověk. Ať už vás na cestě čeká cokoliv, tak nezapomeňte, že vždy máte možnost volby, účast na rituálech i programu je dobrovolná. Dotazy pište zde do chatu nebo na email: petra.grusova@email.cz Reference z cesty (2018) od 70leté účastnice:" Indii mám hluboko pod kůží, hodně věcí jsem si ujasnila, dovedu s větším klidem přijímat nezdary a problémy. Účast na rituálech v chrámech pro mě byl hluboký prožitek, který bych bez tebe nepoznala. Jsem plná vděčnosti a šťastná, že nás Vesmír dal dohromady a já tak mohla tuto nádhernou zemi poznat právě s tebou, Péťo.... Nejlepší referencí však považuji to, že se mnou lidi jezdí do Indie opakovaně. A to někteří už se mnou byly i 2, 3x-7x. Ráda dělám promítání/prezentaci svých cest a na přání/ pozvání mohu přijet i do vašeho města. Kde jsem ještě byla? mimo Evropu a Indii ještě Peru, Mauritius, JAR, Sri Lanka, Andamany, Izrael, Maledivy, Barbados... dva roky jsem žila v Anglii

Kolik nás to bude stát

Letenka Pha-Chennai-Praha orientačně
19 700 Kč
víza (cena orientační)
600 Kč
pojištění (cena orientační 35-2400))
35 Kč
Pobyt
27 500 Kč

Celkem
47 835 Kč
Záloha
6 000 Kč

Cena za cestu:19 x ubytování, 19x snídaně, 1x letenka po Indii (15kg zavazadlo), cestování minibusem, 2x výlet lodí, návštěva vybraných chrámů, 1x návštěva paláce, rituály v chrámech, 1xvstup farma s kořením, 1x vstup do národního parku, 1xvstup Sea Shore temple, 5rath a Butterball stone, česky hovořící tlumočník, průvodce, cestujeme s Indickou CK minibusem, který je pouze pro nás, ubytování ve 2 lůžkových pokojích. Pokud nemáte druhého do dvojice nevadí, dvojici s někým vytvoříte. Většinou jedou singl cestovatelé.

Jižní Indie ve stopách bohů Višnu a Šivy

02. 02. 2023

Destinace: 

Čennai

Délka: 

na 2 týdny a 6 dnů

Cena: 

47 835 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

6 až 12 již obsazeno 1

Místo setkání: 

Praha