Zpět

Srí Lanka – putování napříč ostrovem

15. 01. 2019

Destinace: 

Šrí Lanka

Délka: 

na 2 týdny a 3 dny

Cena: 

34 600 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

4 až 8 již obsazeno 3

Místo setkání: 

Zlín, Brno
Máš dotaz k výletu? Zeptej se organizátora

14-16 DNÍ PO SRÍ LANCE

TERMÍN: leden/únor 2019
DESTINACE: Gewalseeya, Anuradhapura, Nilaveli, Nanu Oya, Kandy, Colombo
NA CESTU SI PŘIPRAVTE: 17.000 Kč + letenka + očkování + pojištění
SKUPINA: max. 8 lidí
Chceš projet v otevřených dveřích vlaku nekonečné serpentýny ceylonských čajových plantáží? Obejít starobylé stupy královského města Anuradhapury. Vidět město na skále Sigiriya. Potápět se do korálových zahrad. Projet si na kole část Srí Lanské buše. Ochutnat speciality vařené na ohni místními lidmi. Popovídat si v sinhálštině u pravého ceylonského čaje. Anebo snad poznat podstatu buddhismu? Mrkni na programhttps://www.travelnative.cz/cesta-na-sri-lanku/ a pojeď s námi.

Organizátor

Standa TravelNative

Nepál, Srí Lanka tam všude tě rád vezmu a ukážu to nej z kultury, přírody a atmosféry. Jsem spoluzakladatel cestovatelského klubu www.travelnative.cz . Všechny cesty najdeš i zde :)

Kolik nás to bude stát

Strava, ubytování, transporty
17 000 Kč
Letenka cca
16 000 Kč
Cestovní pojištění
1 600 Kč

Celkem
34 600 Kč
Záloha
8 800 Kč

Částka 17000 Kč je suma nákladů na běžný život v dané zemi. Spočítali jsme náklady na ubytování, jídlo – 3x denně, přepravu z místa na místo, vstupy na jednotlivé atrakce, odměnu místním lidem za poskytnutou službu, odměnu průvodcům a také odměnu nám. V této částce NENÍ zahrnuta letenka a očkování (dáme ti typ, kde kupovat letenku i proti čemu se očkovat). Suma sumárum za částku uvedenou u jednotlivých cest PŘEŽIJEŠ, PROŽIJEŠ A UŽIJEŠ si pravou cestovatelskou dovolenou. Cena NEpokrývá náklady na pití, suvenýry, oblečení, ani jiné zbytečnosti, které stejně nepotřebuješ. Jediné peníze, které si od Tebe vezmeme bude záloha – všechny své náklady v dané zemi si platíš sám na místě a místním lidem.

Itinerář

Přílet a život s místními Na Srí Lanku doletíme na mezinárodní letiště do Negomba. Vzhůru za naším kamarádem Heenkendou. Jedeme do Gewalseeyi, malé vesnice jižně od Anuradhapury. Tady budeme ubytováni u tří rodin, které spolu sousedí. Popovídáme s nimi v Sinhálštině, ochutnáme speciality Srí Lanské kuchyně a půjdeme se podívat i na to, jak vypadá vyučování angličtiny. Jeden den si také uděláme výlet do Anuradhapury, kde nás Heenkenda provede a povypráví nám o tomto významném buddhistickém místě. V Gewalseeye strávíme čtyři noci.

Cesta do Nilaveli Od Heenkendu se pojedeme vykoupat na pláže v Nilaveli. Zde můžeme jít šnorchlovat k malé korálové zahradě, lovit ryby, podívat se do nedalekého Trincomalee na krásný Hinduistický chrám a pevnost vybudovanou v 17. století Nizozemci. V Nilavelli strávíme tři noci.

Cesta do Sigiriye Naše další kroky povedou za historií. Pojedeme do Sigiriye, starobylého města na skále. Přespíme zde jednu noc.

Vesnice Nanu Oya, čaj a džungle Vzhůru na vysočinu, do malé vesnice Nanu Oya obklopené kopci posetými čajem. Uděláme si výlet džunglí a čajovými plantážemi. Strávíme zde dvě noci.

Cesta vlakem a výšlap na Adam´s peak Dvanáctý den pojedeme vlakem čajovými plantážemi do města Hutton a poté autobusem do vesnice Nallathanniya. Odtud druhý den vyrazíme na Adamovu horu, kde je dle historky obtisknuta ploska buddhovy nohy. Půjdeme 5 500 schodů a budeme mít nádherný výhled na Ceylonskou vysočinu.

Colombo, poslední suvenýry a odlet Poslední den pojedeme vlakem směr hlavní město Colombo. Nakoupíme vzácná koření, podíváme se na Galle face a večer nebo další den ráno poletíme domů.