Zpět

Putování s autentickým pohybem (Bílé Karpaty)

Kopcovitá krajina Bílých Karpat je úchvatná a ve spojení s pohostinností místních obyvatel patří mezi jedno z našich nejoblíbenějších míst, kam vyrážíme. Tohle je pravé Slovácko. Budeme se pohybovat "na okraji civilizace". Tedy dost daleko na to, abychom si užívali denní dávku kilometrů v ničím nerušené krajině a měli klid na praktická cvičení zaměřená na práci s našim tělem. Zároveň blízko na to, abychom sem tam doplnili zásoby nebo zašli do muzea poslední Žítkovské bohyně ve stejnojmenné vesnici - Žítková.

Každý den se budeme věnovat aktivitám, které nás propojí s naším tělem i duší. Budeme pracovat s vědomým pohybem, vnímavostí vůči tělu, imaginacemi a zažijeme i několik rituálů. Propojíme se s přírodou a také s našimi vnitřními zdroji.

Pohyb nás bude provázet v jeho nejpřirozenější podobě. Budeme pracovat s autentickým pohybem, který vychází z našeho nitra a jeho podoba není určena nějakými cviky. Jednoduše děláme to, co naše tělo chce a potřebuje, nebo v pohybu zkoumáme náměty, které nám dá průvodce. Může to být výzva pro naši mysl, ale to my přece chceme.

Nemáš-li zkušenosti s vícedenním pobytem v přírodě, tak neměj obavy - akce je nastavena tak, že může být Tvou první zkušeností s pohybem "na těžko". Průvodci Ti pomůžou s přípravami před akcí i v jejím průběhu :-) A máš-li přechody v malíku, o to líp, bude se ti lépe soustředit na práci se sebou samým.

Cíl naší cesty

Putování je cesta ve smyslu fyzickém, mentálním i duševním. V průběhu výpravy si vyzkoušíš a zjistíš:

- Jaké to je denně putovat 10 - 20 kilometrů se všemi zásobami a vybavením.
- Spolehnout se na své vlastní síly a zároveň se i opřít o skupinu.
- Pobýt několik dní v přírodě "mimo civilizaci".

Ale také:

- Prohloubíš spojení se svým tělem a posílíš svou schopnost mu naslouchat.
- Naučíš se využívat přirozený a autentický pohyb k léčení svého těla i duše.
- Zažiješ spoustu obohacujících zážitků, díky kterým lépe poznáš sebe sama.
- Spojíš se se silou přírody a se zdroji vnitřní síly uvnitř sebe.

Videopozvánka:
https://www.youtube.com/watch?v=4D1Es4Ebdv4

Oficiální web:
www.putovani.jdem.cz

Organizátor

Ondřej Šperka

Díky spolupráci s Expedition Clubem trávím značnou část roku na cestách, kde zastávám naše heslo - vydávat se do míst, která nejsou pro každého. Mimo průvodcování moderuji podcast ExpeTalk. Před pár lety jsem založil projekt "Za Hranici Komfortu", pod kterým jsme uskutečnili několik cestovatelských výzev, mezi které patří dvouměsíční cesta stopem z Česka do Mongolska nebo taky výprava do města duchů Pyramiden na Špicberkách. A když zrovna nejsem na cestách, tak mě můžete potkat na školách, kde realizuji rozvojové přednášky pro děti. Vyrážet s lidmi do přírody mi dává velký smysl a jsem moc vděčný, že díky akci Putování nezůstáváme jen na povrchu, ale jdeme do hloubky a tím i společně rosteme. Během naší výpravy budu zastávat roli průvodce, outdoorového poradce a organizátora.

Kolik nás to bude stát

Cena zahrnuje práci lektora, průvodce, know how, organizaci a ubytování v obci Žítková
5 590 Kč

Celkem
5 590 Kč
Záloha
2 800 Kč

Itinerář

1. den (středa): Sejdeme se v Brně a dopravíme se do města Velká nad Veličkou. Odkud vyrazíme nádherným Filipovským údolím až pod Novou horu. Čeká nás první cvičení. Dnes se "zkontaktujeme" se svým tělem a našimi smysly. Budeme pracovat s uzemněním a i díky večernímu ohni se zaměříme na vědomý kontakt s přírodou. Pokud jsi zvyklý/á na kancelář a zář monitoru, pak toto bude oáza.

2. den (čtvrtek): Rozcvička bude zaměřená na téma našich vývojových pohybových vzorců. Po ní vyrazíme vzhůru na Velkou Javořinu - nejvyšší vrchol Bílých Karpat, kde si dáme oběd. Odpoledne odkryjeme téma objevování vnitřní krajiny těla a čeká nás cvičení "finding the spot". Utáboříme se na louce nad obcí Květná. Dřeva na ohýnek bude dostatek a navíc je místo natolik strategické, že je z něj krásný výhled na východ i západ slunce :-)

3. den (pátek): Dnes nás čeká další vrchol - Velký Lopeník. Po cestě na něj zastavíme u pramene Kyselky a nabereme si místní minerální vodu. Během dne si vyzkoušíme vzájemnou práci s tělem, které se říká "grounding", pohybový dialog a zrcadlení. A protože je velikonoční období, tak i tomuto tématu se dnes budeme věnovat a zkoumat jeho odkazy . Spát budeme u krásného jezírka hned vedle Starého Hrozenkova.

4. den (sobota): Sobota bude spíše odpočinková. Po rozcvičce nahodíme batohy a vyjdeme si na kopec do obce Žítková. Poutavým vyprávěním místního průvodce se necháme provést muzeem poslední Žítkovské bohyně. Nakoupíme ovčí sýry, domácí máslo a jiné dobroty a přesuneme se kousek dál do starší části obce. Na samotě v kopcích tu na nás čeká baráček, který nám poskytne útočiště pro dnešní noc. Vlastně nejen nám, ještě je tu zhruba dvacet ovcí. Dnes budeme pracovat s jádrem našeho těla a osobnosti, vyzkoušíme si pohybové cvičení "setkání se stromem" a i tento - poslední večer - nebude chybět oheň.

5. den (neděle): Závěrečný den. Čeká nás pohodová cesta po hřebeni, na které si uděláme pár zastávek pro dnešní porci cvičení - dech RAM, dále aktivitu která nám umožní prozkoumat téma přijímání - dávání a další. Pak už jen sestoupíme do města Bylnice a nasedneme na vlak domů :-)

Putování s autentickým pohybem (Bílé Karpaty)

20. 05. 2020

Destinace: 

Česko

Délka: 

na 4 dny

Cena: 

5 590 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

5 až 10 již obsazeno 4

Místo setkání: 

nezadáno