Zpět

HORY MADEIRY - trek přes hlavní horský hřeben ostrova

„Ráj uprostřed Atlantiku“, „Ostrov věčného jara“, „Květinový koš Atlantiku“ – to jsou asi ty nejznámější přívlastky, kterými bývá tento nevelký portugalský ostrov označován. Madeira je jako stvořená pro tuláky, cestovatele, fotografy i botaniky, kteří mají rádi nespoutanou přírodu a exotickou květenu. Na malém kousku země zde najdeme divoké mořské útesy, rozeklané štíty, terasovitá políčka na horských svazích, ale i pěkné památky z doby koloniální éry a subtropické zahrady s orchidejemi. Celý ostrov je navíc doslova prošpikován více než 2.000 km „levad“ – zavlažovacích kanálů, které vedou přes hory, pastviny i pralesy a procházejí nesčetnými horskými tunely. Pojeďte poznat tento kus světa na vlastní kůži!

Téměř po celou dobu této turistické akce budeme putovat po krásných pralesních levadách (= zavlažovacích kanálech), útesech i horských cestách s plnou polní na zádech. Zdoláme také skvostnou hřebenovku na vrcholky Pico do Arieiro (1.818 m) a Pico Ruivo de Santana (1.862 m), uvidíme nejrozsáhlejší třetihorní prales na Zemi, mnohametrové vodopády řítící se ze strmých srázů i divoké mořské útesy. Během přechodu hor budeme nocovat ve volné přírodě na tábořištích. Pouze na první a závěrečnou noc se ubytujeme v penzionu. Tato výprava je poměrně náročná na fyzickou zdatnost účastníků, neboť téměř po celou dobu si vše potřebné budeme nosit v batohu na zádech. Pro úspěšné absolvování 6-ti denního treku je též naprosto nezbytná odolnost proti závratím. Mnohé levady procházejí úzkými, dlouhými a neosvětlenými tunely, které mohou být problematické pro klaustrofobiky. Akci je možné absolvovat buď zcela samostatně, nebo v kombinaci s výpravou "Madeira - nejkrásnější jednodenní túry" a prodloužit si tak pobyt na ostrově na 2 týdny.

Organizátor

Milan Jána

Podle čínského horoskopu jsem se narodil v roce tygra, ve druhé polovině 20. století v severních Čechách. Jsem tulák srdcem i duší, miluji cestování všeho druhu a zejména pak po horách, kam jezdím nejraději. Jinak ale nejsem vyhraněný, takže mě to táhne do všech světových stran. Toulavé boty nosím nejspíš už od narození, zlé jazyky o mně dokonce tvrdí, že jsem se narodil už s batohem na zádech ... Na cestách jsem doposud strávil více než 8 let života (čistého času) a navštívil jsem celkem 36 zemí světa. Když se mi před mnoha lety poprvé dostal do ruky fotoaparát, začal jsem s ním experimentovat a postupně se stal mým věrným společníkem na cestách.   V létě se nejraději toulám po svých nebo občas na kole, podnikám treky nebo lezu po ferratách, v zimě pak na běžkách nebo sněžnicích.  V současné době pracuji jako průvodce na volné noze, organizuji a průvodcuji svoje vlastní turistické výpravy a expedice, krom toho spolupracuji také s několika outdoorovými cestovními kancelářemi. Mojí specializací je horská a vysokohorská turistika, v menší míře také průvodcování poznávacích zájezdů. Spolupodílel jsem se také na vydání několika turistických průvodců a dvou knih o národních parcích Evropy. Když mě čas od času políbí literární múza, píšu příležitostně články na web nebo pro některé naše outdoorové časopisy.  V zimním období, když nejsem zrovna ve světě, jezdím po celé České republice a svoje zážitky a poznatky z cest přednáším v rámci cestovatelských přednášek.

Kolik nás to bude stát

Cena za samotnou výpravu
4 950 Kč
Letenka cca od
12 000 Kč

Celkem
16 950 Kč
Záloha
4 950 Kč

Cena zahrnuje: vyřízení letenek (v případě zájmu), veškerou společnou dopravu po Madeiře místními autobusy, 2x nocleh v penzionu se snídaní, tábořiště, služby průvodce, informační materiály a mapky navštívených oblastí.

Itinerář

Program akce:  Letecký přelet na Madeiru, nocleh v penzionu v hlavním městě. Dokoupení potravin a druhý den dopoledne přesun do hor, kde nás bude čekat šestidenní přechod hlavního horského hřebene. Při toulkách nespoutanou přírodou tohoto nesmírně krásného, hornatého ostrova okusíme stezky v horách i nejkrásnější levady. Navštívíme divoký Pekelný kaňon s tunely a vodopády, projdeme MONTADO DO SABUGAL, uvidíme nejstarší vavřínový strom Madeiry, přejdeme přes horský průsmyk ENCUMEADA (1.007 m), spatříme krásné, mnohametrové vodopády řítící se ze strmých srázů v oblasti RABA​ÇALU, zrelaxujeme u jezírka Lagoa do Vento a projdeme horskými tunely, z nichž nejdelší měří téměř 2,7 km!!! Přejdeme též přes ohromnou stolovou horu PAÚL DA SERRA, která je zcela odlišná, než zbytek Madeiry. Nevynecháme ani výstup na nejvyšší horu ostrova - PICO RUIVO DE SANTANA (1.862 m) s parádními rozhledy, projdeme si též fantastickou hřebenovku až na sousední PICO DO ARIEIRO (1.818 m) a nakoukneme do nitra nejrozsáhlejšího třetihorního vřesovco-vavřínového pralesa na Zemi. Na závěr treku také navštívívme horské údolí s mnoha levadami a pěknými vodopády RISCO a 25 FONTES. Projdeme si také malebnou, Rozmarýnovou levadu. Poté se plni nových zážitků přesuneme zpět do Funchalu na poslední nákupy dárků či vyhlášeného místního vína. Poslední noc prožijeme opět v penzionu a pak již odletíme z ostrova zpátky domů. 

HORY MADEIRY - trek přes hlavní horský hřeben ostrova

13. 05. 2020

Destinace: 

Funchal

Délka: 

na týden

Cena: 

16 950 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

6 až 14 již obsazeno 1

Místo setkání: 

Praha, popř. Vídeň (dle letenek)