Zpět

Plachetnicí z Kodaně do Norska

V srpnu budu plachetnicí přeplouvat z Kodaně do norského Bergenu a hledám posádku, co má ráda moře, vítr a dobrodružství. Žádné zkušenosti nejsou třeba. Rád vše ukážu. Stejnou plavbu jsem už plul 4x a jednou dokonce jen ve 2. Ale větší posádka = větší sranda :-)

Budeme vyplouvat z dánské Kodaně. Takže je možné si ji na začátku plavby trochu prohlédnout. Pak proplujeme postupně Oresundskou úžinou, kde nás čeká dánský Helsingborg se zámkem z Shakespearova Hamleta. V Kattegatu uděláme zastávku na ostrově Anholt, kde se nachází nejsevernější poušť Evropy a jehož břehy jsou hojně obývané tuleni. Na nejsevernějším cípu Jutského poloostrova ve městě Skagen uděláme výlet k místnímu majáku a zkoukneme místo, kde se kříží vlny dvou moří. Pak přeplujeme Skagerrak a za ním nás čeká už jen Norsko. Postupně proplujeme celé jeho jihozápadní pobřeží od nejjižnějšího bodu Norska až do města Bergem. Během plavby budeme dělat výlety do fjordů, rybařit a sledovat postupnou změnu od mírně členitého pobřeží k dramatickým výjevům majestátních stěn hlubokých mořských fjordů. Před konečným cílem nás čeká ještě návštěva města Stavanger. Nebo města odkud pochází Marilyn Monroe. V Bergenu pak plavbu můžeme zakončit stylově v některé ze zdejších vyhlášených rybích restauracích. Nebo si prohlédnout místní rybí trh a krásnou historickou architekturu. Zakotveni budeme totiž přímo v historickém centru.

Hlavně si ale chceme užít krásného jachtingu, přírody, a romantiky pozorování dlouhých západů slunce z paluby a usínání za zvuku moře a hry větru v lanoví.

Po celou dobu se bydlí a spí na lodi ve třech kajutách. Loď má kuchyň, toaletu, sprchu. Pár fotek jak to na lodi vypadá tady:
https://www.serenityexplorers.cz/o-nas/plachetnice-midnight-blue/

Žádné speciální vybavení ani zkušenosti nejsou třeba. Program bude upřesněný podle počasí i toho, jak se domluvíme, že chcete zažít.

Do Kodaně jezdí levně Flixbus nebo se dá letecky. Z Norska se dá letět přímo z Bergenu nebo přejezdem z Oslo. S cestou můžu poradit.

Organizátor

Tom Brázdil

Když jsem před 10 lety poprvé vyplul na moře, změnilo mi to život. Od té doby si život bez něj nedovedu představit a tak se vydávám vstříc dobrodružství stále znova a o tyto se snažím podělit i s dalšími lidmi. Protože věřím, že příroda a moře dokáže v dnešní hektické době zklidnit duši a pozitivně změnit náhled člověka na svůj život. A tohle chci dopřát i druhým. Kvalifikace: Jsem držitelem titulu Yachtmaster britské Královské asociace jachtingu. Na moři mám upluto již 16 000 NM. Mezi své nej jachtařské zážitky počítám kapitánování 3 týdenní plavby Atlantikem, expedice Severním ledovým oceánem na Špicberky a zpět a plavbu ve stádu kosatek.

Kolik nás to bude stát

Pronájem lodě a ubytování na ní
14 000 Kč

Celkem
14 000 Kč
Záloha
1 000 Kč

V ceně jsou 2 přístavní poplatky. Na začátku a konci plavby. Další stání, projetá nafta a nákup potravin se dělí mezi posádky podle skutečné útraty. Odhadem tak 2500 - 3500 Kč/osoba.

Itinerář

První den proběhne nalodění a seznámení s lodí a jak to na ní chodí. Případně nákup potravin na plavbu. Poté plavba postupně do Bergenu se zastávkami uvedenými v popisu. Plavba počítá s několika celodenními plavbami. V případě plavby přes Skagerrak i noční plavba. Při plavbě v Norsku jsou pak plavby kratší s přespáním na kotvištích nebo v přístavech. V Bergenu pak úklid lodě, rozloučení a zakončení plavby.

Plachetnicí z Kodaně do Norska

09. 08. 2020

Destinace: 

Dánsko, Norsko

Délka: 

na týden a 6 dnů

Cena: 

14 000 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

3 až 7 již obsazeno 2

Místo setkání: 

Kodaň