Zpět

MADEIRA - nejkrásnější jednodenní túry

„Ráj uprostřed Atlantiku“, „Ostrov věčného jara“, „Květinový koš Atlantiku“ – to jsou asi ty nejznámější přívlastky, kterými bývá tento nevelký portugalský ostrov označován. Madeira je jako stvořená pro tuláky, cestovatele, fotografy i botaniky, kteří mají rádi nespoutanou přírodu a exotickou květenu. Na malém kousku země zde najdeme divoké mořské útesy, rozeklané štíty, terasovitá políčka na horských svazích, ale i pěkné památky z doby koloniální éry a subtropické zahrady s orchidejemi. Celý ostrov je navíc doslova prošpikován více než 2.000 km „levad“ – zavlažovacích kanálů, které vedou přes hory, pastviny i pralesy a procházejí nesčetnými horskými tunely. Pojeďte poznat tento kus světa na vlastní kůži!
Po celý týden budeme ubytováni v hlavním městě Madeiry v příjemném penziónu se snídaní, odkud budeme téměř denně vyrážet nalehko za poznáním i na půl- až celodenní výlety po krásných pralesních levadách, po útesech či horských cestách. Akce se můžete zúčastnit buď zcela samostatně, nebo v kombinaci s programy "Madeira pro pohodáře" nebo "Hory Madeiry - přechod hlavního horského hřebene ostrova", které termínově navazují a prodloužit si tak pobyt na 2, příp. až 3 týdny. 

Organizátor

Milan Jána

Podle čínského horoskopu jsem se narodil v roce tygra, ve druhé polovině 20. století v severních Čechách. Jsem tulák srdcem i duší, miluji cestování všeho druhu a zejména pak po horách, kam jezdím nejraději. Jinak ale nejsem vyhraněný, takže mě to táhne do všech světových stran. Toulavé boty nosím nejspíš už od narození, zlé jazyky o mně dokonce tvrdí, že jsem se narodil už s batohem na zádech ... Na cestách jsem doposud strávil více než 8 let života (čistého času) a navštívil jsem celkem 36 zemí světa. Když se mi před mnoha lety poprvé dostal do ruky fotoaparát, začal jsem s ním experimentovat a postupně se stal mým věrným společníkem na cestách.   V létě se nejraději toulám po svých nebo občas na kole, podnikám treky nebo lezu po ferratách, v zimě pak na běžkách nebo sněžnicích.  V současné době pracuji jako průvodce na volné noze, organizuji a průvodcuji svoje vlastní turistické výpravy a expedice, krom toho spolupracuji také s několika outdoorovými cestovními kancelářemi. Mojí specializací je horská a vysokohorská turistika, v menší míře také průvodcování poznávacích zájezdů. Spolupodílel jsem se také na vydání několika turistických průvodců a dvou knih o národních parcích Evropy. Když mě čas od času políbí literární múza, píšu příležitostně články na web nebo pro některé naše outdoorové časopisy.  V zimním období, když nejsem zrovna ve světě, jezdím po celé České republice a svoje zážitky a poznatky z cest přednáším v rámci cestovatelských přednášek.

Kolik nás to bude stát

Cena za samotnou výpravu
9 830 Kč
Letenka cca od
12 000 Kč

Celkem
21 830 Kč
Záloha
9 830 Kč

Cena zahrnuje: vyřízení letenek (v případě zájmu), veškerou společnou dopravu po Madeiře místními autobusy, 7x nocleh v penzionu se snídaní, služby průvodce, informační materiály a mapky navštívených oblastí.

Itinerář

Přelet na Madeiru, ubytování v penziónu a aklimatizace.

Prohlídka hlavního města ostrova – FUNCHALU (velká tržnice, barevné květinové trhy, katedrála, rozličná muzea, pro zájemce návštěva botanické, orchidejové a popř. i tropické zahrady, poutní kostelík na MONTE, fakultativní možnost jízdy ulicemi města na unikátních dřevěných sáních).

Celodenní výlet po příměstských levadách ke krásným zahradám PALHEIRO FERREIRO. Návštěva vesnice CAMACHA, která je proslulá svými košíkářskými výrobky.

Další celodenní túra nás bude čekat ze sedla Boca da Corrida (1.235 m) do „vesnice jeptišek“ Curral das Freiras uprostřed bývalého sopečného kráteru. Užijeme si také výhledy na hlavní horský hřeben z jedinečné vyhlídky EIRA DO SERRADO (1.088 m).

Půldenní túra po divokém a skalnatém severním pobřeží, kterou zakončíme v nejstarším města na ostrově – MACHICO. Městečko PORTO DA CRUZ s možností koupání mezi útesy. Navštívíme také unikátní fabriku na výrobu třtinového rumu (jedinou svého druhu v Evropě), ve které dodnes fungují historické parní stroje z 19. století.

Během dalšího výletu zavítáme na nejzápadnější místo ostrova, kde navštívíme grandiózní vyhlídku na útesech u majáku PONTA DO PARGO. Prohlédneme si také městečko PORTO MONÍZ s krásnými sopečnými útesy, novou pevností, mořským Akváriem a možností koupání v tzv. „mořských bazénech“. Dále navštívíme malebný mořský útes v Ribeira da Janela a v SÃO VICENTE prozkoumáme neobvyklou, asi 700 m dlouhou, tunelovitou, sopečnou jeskyni. 

Se zájemci podnikneme celodenní fakultativní výlet, při kterém se zajedeme podívat na sousední ostrůvek PORTO SANTO, kde si budeme moci prohlédnout dům a muzeum Kryštofa Kolumba, a vykoupat se na nádherné, 9 km dlouhé písečné Zlaté pláži - Praia Dourada. Možná uvidíme i některé ze zdejších větrných mlýnů. 

Poslední nákupy dárků, sbalení saků-paků a odlet z ostrova zpět domů.

MADEIRA - nejkrásnější jednodenní túry

06. 05. 2020

Destinace: 

Funchal

Délka: 

na týden

Cena: 

21 830 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

6 až 14 již obsazeno 2

Místo setkání: 

Praha, popř. Vídeň (dle letenek)