Zpět

NEW YORK – WASHINGTON D.C. – PHILADELPHIA

NEW YORK – WASHINGTON D.C. – PHILADELPHIA
Dovolená od cestovky.

Organizátor

Jan Mynář

Kolik nás to bude stát

zájezd
40 000 Kč
strava
10 000 Kč
doprava,památky,ATD
10 000 Kč

Celkem
60 000 Kč
Záloha
40 000 Kč

NEW YORK – WASHINGTON D.C. – PHILADELPHIA.Cena stravy je na vás i cena za dopravu nebo vstup do památek.

Itinerář

Odlet z Prahy, přílet do NEW YORKU (– 6hod. čas. posun), transfer na hotel, ubytování, krátký odpočinek. New York začneme poznávat na Times Square v samém centru Manthattanu s mrakodrapy s nespočtem světelných reklam, které ve vás zanechají ohromující zážitek. Uvidíte Bryant Park, jeden z nejmenších ale nejoblíbenějších parků s New York Public Library, jež je významnou institucí svého druhu na světě. Spatříte známé mrakodrapy HBO, Bank of America či Salomon Tower. Uchvátí vás Grand Central Terminal – impozantní nádraží a architektonický klenot NY. Shlédnete také známou Park Avenue, mrakodrapy Chrysler a Metlife. Návrat na hotel, nocleh.

Prohlédneme si nejjižnější cíp Manhattanu – Battery Park, kde se setkávají řeky East River a Hudson River jež vytvářejí velkolepou newyorskou zátoku. Odsud jsou krásné výhledy na New York Harbor i Sochu Svobody. Spatříte Castle Clinton i parčík Bowling Green. Poplujeme na Liberty Island, kde stojí Socha Svobody – Statue of Liberty National Monument. Navštívíme také Ostrov Nadějí – Ellis Island s muzeem Ellis Island National Monument, jelikož ostrov byl kdysi bránou do Ameriky, kde se nacházel imigrační úřad, kudy prošly milióny lidí toužících po novém světě. Poté Financial District – projdeme se po slavné Wall Street s největší koncentrací bank a burz na světě. Plastika známého býka Charning Bull nám připomene energii a sílu kapitálového trhu. Uvidíme majestátní budovu Federal Hall se sochou George Washingtona, impozantní budovu Newyorské burzy – New York Stock Exchange. Shlédnete také The Trump Building, jeden z mrakodrapů prezidenta Trumpa, novogotický kostel Trinity Church i budovu Federal Reserve Bank of New York. Místa v Zuccotiho parku známé jako Ground Zero nám připomenou tragické události 11. září. Nalézá se zde Světové obchodní centrum, kde stála proslulá „Dvojčata“, na jejichž místě dnes stojí Památník obětem 11. září a také nové Muzeum 9/11 Memorial. Uvidíte mrakodrap ONE WORLD TRADE CENTER 1WTC, vysoký 541 m. Zajímavý je také supermoderní Hub, obchodní galerie Winter Garden i okolní výškové stavby. Zde oceníte volno k občerstvení. Zájemci se mohou projít kolem Hudson River s výhledy na panorama New Jersey, nebo se vrhnout na nákupy v Century 21, či Marshalls. Poté se vydáme na Broadway, kolem kostela St. Paul Chapel k budově City Hall. Uvidíte Municipal Building jež připomíná svatební dort a také starý mrakodrap Woolworth Building se zlatou korunou na střeše. Se svými 60 patry byl po 17let nejvyšším mrakodrapem v NY. Můžete se těšit na procházku po impozantním mostě Brooklyn Bridge, který je nejstarším a nejkrásnějším mostem v NY, odkud vás ohromí úchvatný výhled na panorama Dowtownu. Další zastávkou bude Chinatown, nejpestřejší čtvrť, která připomíná Asii se vším všudy. Prohlídku zakončíme v Little Italy kde nabízí ty nejlepší lahůdky z Itálie. Návrat na hotel, nocleh.

Uvidíte nejfotografovanější budovu NY – konickou Flatiron Building, tvarem připomínající „žehličku“. Spatříte také známé budovy jako Metropolitan Life Tower i New York Life Insurance Building, jejíž střechu završuje zlatá pyramida. V Madison Square parku si u Shake Shack budete moci vychutnat nejvyhlášenější hamburgery. Poté se můžete těšit na Empire State Building, která po více než 40 let byla nejvyšší budovou světa. Z vyhlídky v 86. nebo 102. poschodí vás čeká fascinující zážitek, kdy uvidíte jedinečný výhled na město z ptačí perspektivy. Odpoledne se můžete těšit na známé Harald Square a prestižní obchodní dům Macy´S. Projdeme se po slavné Brodway až na Times Square. Vychutnáte si Divadelní čtvrť se všemi atrakcemi. Poté Columbus Circle s úžasnou směsicí nové architektury, nákupů a restaurací, kde oceníte volno na oběd a odpočinek. Příjemným osvěžením bude kouzelná procházka rozlehlou oázou zeleně po Central Parku. Uvidíte noblesní hotel Plaza i vyhlášenou Fifth Avenue s nejluxusnějšími obchody světoznámých značek zvučných jmen. Podíváme se do útrob mrakodrapu Trump Tower, kde si můžete dopřát malé občerstvení. Navštívíme gotickou katedrálu Sv. Patrika a shlédnete mistrovské dílo Rockfeller Center s pozlacenou sochou Prométhea. Vyhlídková terasa Top of the Rock slibuje unikátní pohled na siluetu celého NY. Návrat na hotel, nocleh.

Navštívíme Harlem – nejvýznamnější centrum afroamerického života a místo nasáklé historií. Projdeme se nádvořím prestižní Columbia University, založené již v r. 1754, jež patří mezi elitní univerzity nejen v USA. Památkou bude foto u sochy „Alma Mater“, před budovou Low Library. Nevynecháme Apollo Theater, živý odkaz hudebního dědictví Harlemu. Podíváme se do největšího amerického svatostánku Cathedral Church of St. John the Divine. Poté navštívíme nové obchodně administrativní centrum Hudson Yards. Zaujme vás futuristická stavba vyhlídky Vessel. Odpoledne osobní volno, možnost nákupů. Zájemci mohou zkusit adrenalin na skleněné terase nového mrakodrapu Edge. Možnost procházky po slavné High Ligne, parkové stezce vybudované na místě staré železniční trasy vedoucí čtvrtí Chelsea na Chelsea Market. Návrat na hotel, nocleh.

Volno na muzea, nákupy a atrakce dle zájmu. Zájemci mohou navštívit novou dominantu města, observatoř 427 m vysokého mrakodrapu One Vanderbild Center. Můžete se těšit nejenom z nádherné vyhlídky na město, ale také procházkami po skleněných lávkách kdy pod vašimi nohami bude známá 42 Street. Výjezd proskleným výtahem vně budovy až na vrchol mrakodrapu bude nezapomenutelným zážitkem, tak jako procházka zrcadlovou stěnou. Vydat se můžete do některého z vyhlášených muzeí. např. fascinujícího Amerického muzea historie a přírody se 35 milióny exponátů, MoMa s největší sbírkou moderního umění na světě, Guggenheimova muzea, či navštívit National Museum of the American Indian jež je tvořeno milionem indiánských artefaktů. Zájemci o nákupy se budou moci vydat do prestižního obchodního domu Macy’s a jiných. Návrat na hotel, nocleh.

WASHINGTON D.C. – celodenní výlet do hlavního města USA, jež je politickým centrem USA se sídlem presidenta, Kongresu, vlády, Nejvyššího soudu USA i dalších mezinárodních organizací jako je např. Mezinárodní měnový fond, či Světová banka (fakultativně). Uvidíte známé památky jako jsou sídlo prezidenta – Bílý Dům, budovy nejvyšších zákonodárců – impozantní sídlo amerického Kongresu – Capitol, či budovu nejvyššího soudu USA Supreme Court of the United States. Schlédnete památníky – Peace Monument a sochu Ulysses S. Granta. Kromě řady významných budov a památníků to je především několikakilometrová promenáda s názvem National Mall, jež se táhne od Kapitolu, přes Washingtonův památník, Bílý dům až k slavnému památníku Abrahama Lincolna. Projdeme se parkem spojujícím Capitol a Washington Munument. Shlédnete budovy National Gallery of Art, National Aiur and Space Museum, National Gallery of Art Sculpture Garden, Smithsonian National Museum. Od slavného Washingtonova Munumentu se nám nabídne vyhlídka na perspektivu Lincolnova Memorialu a na White House – sídlo prezidenta USA. Shlédnete významná místa jako jsou US Treasury Departement, Lafayette Square, St. john’s Episcopal Church – kostel prezidentů USA, Eisenhower Office Building. V Constitution Gardens uvidíte památník na válku ve Vietnamu – Vietnam Veterans memorial. Zážitkem bude návštěva Lincoln Memorial s vyhlídkou na hlavní osu města zakončenou Capitolem. Poté oceníte volno na občerstvení. Můžete se projít po Arlington Memorial Bridge přes řeku Potomac a podívat se ke slavné budově Pentagonu. Zájemci mohou navštívit slavný Arlington National Cementery s hroby Amerických vojáků a Prezidenta Johna F. Kennedyho. Ve večerních hodinách návrat zpět do NYC, nocleh. Alternativou je individuální volno v NYC.

PHILADELPHIE – celodenní výlet do největšího města Pensylvánie, které je plné života, svobody a hledání štěstí (fakultativně). Hraje velkou roli v historii USA – je spojená se vznikem USA, je symbolem americké nezávislosti a také kolébkou demokracie. Dest let byla dokonce hlavním městem. Během výletu vám ukážeme nejvýznamnější památky a místa, kde byly sepsány nejdůležitější americké dokumenty vůbec – Deklarace nezávislosti a Ústava Spojených států. Navštívíme oblast Národního historického parku Independence, jehož přezdívka je “Nejhistoričtější čtvereční míle Ameriky”, jelikož se kolem něj nachází velké množství historických budov. Spatříte Independence Hall – nejslavnější místo Philadelphie, kde byla podepsána Deklarace nezávislosti USA a Ústava USA, jež tvoří základní zákon země. V Liberty Bell Center uvidíte slavný prasklý zvon svobody, který je symbolem svobody a boje za svobodu. Liberty Bell svým zvoněním oznámil vznik USA. Zastavíme se u Carpenter’s Hall, kde se v roce 1774 konal známý Continental Congress. Uvidíme Museum of the American Revolution jež připomíná události spojené s bojem za nezávislost USA. Shlédnete First Bank of the USA, Marchant Exchange Building, National Liberty Museum i Second Bank of the United States, Old St. Josef i známou City Tawern kde se scházeli “otcové zakladatelé USA”. Projdeme se starým městem, uvidíte národní dědictví Christ Church s hrobem Bejamnina Franklina, Ross House, dům starý přes 250 let, kde byla údajně ušita první americká vlajka pro George Washingtona. Spatříte zajímavý Free Quaker Meeting House, kde se scházejí svobodní quakeři. Poté se vydáme do centra města, uvidíte Chinatown. V populárním Reading Terminal Market se můžete těšit na oběd. Zastavíme se u chrámu Svobodných zednářů se vhledem normanské katedrály. Uvidíte dominantu města City Hall. Poté oceníte osobní volno, můžete navštívit čtvrť mrakodrapů. Zájemci mohou navštívit vyhlídkovou terasu One Liberty Observation jež nabízí panoramatický výhled na město. Můžete se vydat do oblíbeného Love Parku. Večer návrat zpět do NYC, nocleh. Alternativou je individuální volno v NYC.

Dle časových možností osobní volno před odletem. Odjezd na letiště a odlet zpět (+6 hod. čas. posun)

Přílet do Prahy

NEW YORK – WASHINGTON D.C. – PHILADELPHIA

06. 10. 2022

Destinace: 

New York, Washington, Filadelfie

Délka: 

na týden a den

Cena: 

60 000 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

1 až 2 již obsazeno 2

Místo setkání: 

Brno,Praha,Letiště Václava Havla Praha