Zpět

Řecko z paluby plachetnice

Máme rádi cestování k moři, ale nebaví nás válet se na přeplněných plážích a v hotelech. Proto se plavíme plachetnicí a hledáme pár lidí na doplnění party. Tentokrát budeme poznávat oblast Saronského zálivu. Kapitán je zkušený, takže bere i ty co ještě neplachtili. Navíc máme v posádce i stand up komičku, takže o zábavu nebude nouze :-)

Jsme lidi co nezkazí žádnou srandu a hledáme někoho, kdo je pohodový, ocení místní vína a speciality, koupání, plachtění a hlavně klid a sluníčko. Kromě toho navštívíme i nějaké památky nebo si zašnorchlujeme v zatopeném antickém městě.

Ubytování je přímo na lodi v dvoulůžkových kajutách. Takže z pokoje na koupačku do moře je to jen pár kroků :-) Na lodi je kuchyň, sprcha i toaleta a další.

Více informací nebo třeba i fotky z minulé plavby zašlu zájemcům přes SZ.

Těšíme se, že poznáme nové lidi a na zprávy od vás. Pokud máte zájem napište.

Organizátor

Tom Brázdil

Když jsem před 10 lety poprvé vyplul na moře, změnilo mi to život. Od té doby si život bez něj nedovedu představit a tak se vydávám vstříc dobrodružství stále znova a o tyto se snažím podělit i s dalšími lidmi. Protože věřím, že příroda a moře dokáže v dnešní hektické době zklidnit duši a pozitivně změnit náhled člověka na svůj život. A tohle chci dopřát i druhým. Kvalifikace: Jsem držitelem titulu Yachtmaster britské Královské asociace jachtingu. Na moři mám upluto již 16 000 NM. Mezi své nej jachtařské zážitky počítám kapitánování 3 týdenní plavby Atlantikem, expedice Severním ledovým oceánem na Špicberky a zpět a plavbu ve stádu kosatek.

Kolik nás to bude stát

Pronájem lodě, kapitán a vše ostatní související s plavbou na lodi
16 500 Kč

Celkem
16 500 Kč
Záloha
10 000 Kč

V ceně je zahrnut: pronájem lodě, její pojištění, úklid, člun s přídavným motorem, práce kapitána, navigace apod. V ceně není: doprava na loď, jídlo na lodi (řeší se společným nákupem a rozpočítáním mezi posádku), nafta do lodi a výdaje na mariny (platí se podle toho, kolik aktuálně projedeme a v kterých přístavech budeme kotvit). Letenky se pohybují kolem 4 tis./os. (zpáteční z Vídně). Jídlo, nafta a mariny vychází nejčastěji kolem 130 EUR/os.

Itinerář

1.Den: Nalodění v Athénách. Seznámení se s lodí.

2.Den: Dopoledne nějaký úvod do jachtingu. Pak plavba na pistaciový ostrov. Koupačka. Výlet k chrámu bohyně Athény. Ochutnávka místních specialit.

3.Den: Ráno koupačka. Pak plachtění a šnorchlování v zátoce karibského střihu. Večer překvapení kapitána.

4.Den: Přeplavba k zatopenému městu. Šnorchlování mezi pozůstatky amfor, zdiva, uliček na hloubce 1-3 metry. Odpoledne návštěva antického amfiteátru. Večer večeře v místní vyhlášené taverně.

5.Den: Plavba na ostrov Poros. Koupačka. Pro zájemce pěší výlet k majáku. Noc v romantické zátoce na kotvě.

6.Den: Procházka řeckým městečkem na ostrově Poros, odpolední plavba a kotvení na ostrově s pávy a jeleny. Večerní koupačka

7.Den: Koupání. Závěrečná plavba do Athén. Slavnostní večeře po skončení plavby.

8.Den: Vylodění a návrat do ČR.

POZN.: Itinerář se může měnit podle přání posádky a v závislosti na počasí.

Řecko z paluby plachetnice

10. 07. 2021

Destinace: 

Řecko

Délka: 

na týden

Cena: 

16 500 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

8 až 10 již obsazeno 8

Místo setkání: 

Athény