Zpět

Everest Base Camp trek

Vydáme se po stopách Hillaryho, Tenzinga a dalších odvážných horolezců údolím Solo Khumbu.

Toto údolí je právem slavné nejen díky své blízkosti k nejvyšší hoře světa 8.850m, ale také kvůli šerpským vesnicím a klášterům. Právě mystický budhistický klášter Tengboche je místem, odkud poprvé spatříme nejen Everest, ale i další nádhernou horu Ama Dablam.

Cílem treku je základní tábor Everestu v nadmořské výšce přibližně 5.340m. Ze základního tábora není možné nejvyšší horu světa vidět, tak se vydáme na Kala Pattar, kopec ve výšce 5.545m na jižním úbočí Pumori (7.145m). Z Kala Pattaru je nejkrásnější pohled do jižní stěny Everestu s jeho mocným ledovcem Khumbu, kterým byla právě prostoupena první výstupová cesta v roce 1953.

Organizátor

CK Himalaya s.r.o.

CK Himalaya spolupracuje s UIAGM horskými vůdci, kteří vám pomohou splnit si vaše sny v horách. Ať už jde o výstup na plánovaný vrchol, horské a skalní lezení, paragliding z vrcholků hor, skialpová dobrodužství a treking. Vaše bezpečnost je pro nás na prvním místě.

Kolik nás to bude stát

Zájezd
59 300 Kč

Celkem
59 300 Kč
Záloha
24 000 Kč

od 59 300,- při 6-8 účastnících Cena zahrnuje: - Veškerý servis a strava na treku včetně plné penze v průběhu treku v dobrých místních lodgích (v Nepálu jsou běžné náklady za jídlo cca 500 - 700 Kč) - Ubytování se snídaní v Káthmandú, přepravu z letiště do hotelu a zpět - Letenku Kathmandu - Lukla - Kathmandu a poplatky za taxi na letiště - Vstup do Sagarmatha National Park - Český delegát, nepálský místní horský vůdce, sirdar, nosiči, pojištění pro sirdara, zdravotní vybavení, v případě potřeby umíme a zajišťujeme záchranu vrtulníkem, koordinace s pojišťovnou. Cena nezahrnuje: - Vstupní vízum 50 USD - Letenku a letištní taxy z Prahy do Káthmandú a zpět (možno přiobjednat) - Stravování a nápoje v restauracích v Káthmandú a na treku (mimo penze) - Tips pro nosiče - Náklady spojené se záchranou - Volitelný program v Káthmandú.

Itinerář

1. den: Přílet do Kathmandu – ubytování v hotelu 2. den: Tipy na prohlídku města - Boudhanath jedna z největších a nejznámějších budhistických stup na světě, Pashupatinath hindu klášter a obřadní místo pro kremace, Durbar Square původní královský palác. 3. den: Kathmandú - Lukla (2.800m) Let 40 min – Phakding (2600m) - Ranní transfer na letiště, let do Lukly. Po obědě se vydáme přes Keyngma, Choplung a Ghat vesnice a pokračujeme přes visutý most nad řekou Dudh Kosi rododendronovým lesem a mezi jaky do Phakdingu. 4. den: Phakding – Namche Bazaar (3.440m) - Po snídani se vydáme stále podél řeky do vesnice Mondzo, která je vstupní branou do Sagarmatha National Park. Překonáme další zavěšený most a prudké stoupání nás zavede k hlavní vesnici šerpů Namche Bazaar. 5. den: Namche – Tengboche – Deboche (3.757m) Krásné vyhlídky na Mt. Everest i Ama Dablam. Možnost návštěvy kláštera během obřadu v Tengboche. 6. den: Deboche –Dingboche (4.360m) - Cestou lze spatřit díky zákazu lovu himalájské ptáky jako např.: holuba sněžného, bažanta krvavého, kavčata červenozubá či orly skalní. 7. den: Dingboche – aklimatizace - Den můžeme strávit odpočinkem či krátkým výstupem 400m k malé gompě Nangkartshangu, kde je nádherný výhled na pátou nejvyšší horu světa Makalu. 8.den: Dingboche – Lobuche (4.930m) Chukpilhara pietní místo horolezců, kraj je domovem vzácného levharta sněžného. 9.den: Lobuche – Kala Pattar (5.555m) – Lobuche - Gorakshep - Vyjdeme brzy ráno, abychom měli co nejhezčí výhled z nejvyššího bodu našeho treku z Kala Pattaru. Otevře se nám nejznámější pohled na dominantní Mt. Everest (nejvyšší horu světa 8.850m) a sedlo Lho La mezi Nepálem a Tibetem, kromě Everestu uvidíme opět úchvatný Ama Dablam, Lhotse, Nuptse, Kangtengu, Pumori a další velikány. Sestoupíme do Gorak Shepu a zpět do Lobuche s pokračováním do Gorak Shep. 10.den: Gorak Shep – Everest Base Camp (5.364m) - Lobuche - Ráno budeme pokračovat z Gorak Shep a ledovec Khumbu a až do základního tábora pod Mt. Everest. Odtud uvidíme ledopád Khumbu a rozestavěné tábory expedic z různých koutů světa. Odpoledne sestup zpět do Lobuche. 11.den: Lobuche – Deboche (3.757m) - Sestup přes Pheriche, Shomare, Pangboche do Deboche. Návštěva dívčího kláštera. 12.den: Deboche – Monzo (2.835m) - Výšlap do Tengpoche a pak následuje strmé klesání do Phunki Thenga, dále pak přes Kiang Juma do Namche Bazzar. Zastávka v muzeu (zmapovaná historie himalájských šerpů a expedic) a poté strmé klesání do vesničky Monzo. 13.den: Monzo – Lukla - Snadná cesta přes Benkar a Phakding do Lukly. Ubytování v Lodgii, nákup suvenýrů a večerní velká oslava. 14.den: Lukla – Katmandu - Ráno odlet do Kathmandu. 15.den: Tip na výlet v okolí Katmandu - Návštěva Bhaktapuru, Changu Narayan Temple ze 4.století chráněn UNESCO, Swayambhunath – „Opičí klášter.“ 16.den: Katmandu odlet

Everest Base Camp trek

12. 11. 2020

Destinace: 

Lukla

Délka: 

na 2 týdny a 3 dny

Cena: 

59 300 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

6 až 15 již obsazeno 3

Místo setkání: 

Praha