Zpět

Podzimní balkán - Hory, města, jezera Černé Hory a Bosny + rafty na Neretvě

V týhle akci zkombinujeme od všeho trochu, omrkneme pořád ještě relativně opuštěné hory v Bosně a Hercegovině, prolezeme parádní kaňony v okolí Mostaru, na pár dní přejedeme na sever Černé Hory, která je, jako turisticky nepříliš políbená země, pro člověka z Čech víc než zajímavá. Po horských dobrodružstvích si jeden den odskočíme na rafty na rozbouřené řece a celý výlet zdárně ukončíme v Bělehradě. Tohle všechno v parádních barvách pozdního balkánského léta. To, že jedeme na konci září neznamená, že si neužijeme horského sluníčka, koupaní v jezerech a další parádičky.
FOTOGALERIE z míst,kde se budeme pohybovat - zde na tomto odkazu: https://photos.app.goo.gl/pvsHecgn1TdhE9c48

Organizátor

Petr Tomsa

Miluju hory, momentalne ve stadiu studia na IML (international mountain leader). Ferraty, joga, treky, vicedenní přechody, skialp a dalsi veci co se tocej kolem kopcu :-) Mame partu, se kterou sme porad nekde v lufte, pokazdy nam nekdo chybi, tak to zkusime dobrat tady :)

Kolik nás to bude stát

14900
14 900 Kč

Celkem
14 900 Kč
Záloha
14 900 Kč

NÁKLADY: Celkově 14900 Kč/osoba Náklady zahrnují Veškeré dálniční poplatky – ČR, Rakousko, Maďarsko, Bosna, Černá Hora, Nafta Veškerý parkovný, který je potřeba zaplatit na místě Veškery placený tunely, sedla, horský silnice atd….co potkáme po ceste Amortizace řidičům Ubytování – komplet veškeré ubytování se všemi turstickými poplatky atd.. Permity do národních parků Bosně i Černé Hoře Mapy, mapové podklady, tisk podkladů, veškeré vybavení lékarničky, Rafty v Černé Hoře V nákladech není počítáno s (tzn.platíš si sám na místě ze svých peněz) : tvojí osobní útratou za jídlo, pivko, víno , občerstvení na chatách a dalších radostech žití

Itinerář

1.den – 24. zaří odjezd večer z Prahy, předpokládaný čas odjezdu z Prahy cca v 18 hodin

2.den – 25. zaří Po necelých 10 hodinách zastavíme ve městě Banja Luka. Skočíme na snídaní, kávu, dáme protahovací prochazku po městě, kde zkusíme omrknout aspoň něco málo z toho, co Banja Luka nabízí. A že toho je :-) - Máme zoufale málo času na krásné místě, které má rozhodně co nabídnout. Kvalitní, levnou gastronomii a dobrý kafe nevyjímaje. Protáhneme se, dáme jídlo a po obědě sedne do auta a přejedeme do Mostaru, kde se na 4 noci ubytujeme.

3.den - 26. zaří Proč čekat a nezačít rovnou tím nej, že? :-) Mrknem se na zoubek nejvyššímu vrcholu vápencového pohoří Prenj, mrknem se na vrchol Zelena Glava. Čeká nás lehce přes tisíc výškových metrů nahoru a ta samá porce dolů. Večer budeme mít v nohách necelých 16 km. V terénu budeme něco okolo osmi hodin.

4. den - 27. zaří Dneska si mákneme, čeká nás celodenní výstupová,okružní túra, na jejíž pomyslné vrcholu budeme stát u skalního okna, s názvem Hajdučka vrata. Pokud by se někdo nechtěl drápat až ke skalnímu oknu a ušetřit tak docela dost velkou porci výškových metrů, okruh se dá udělat po pohodové cestě s minimálním převýšením. Pokud zvolíš variantu Hajdučka vrata, očekávej 1500 výškových nahoru, 1500 výškových dolů a cca 8,5 hodin v terénu. Túra nelehká, nicméně nás odmění krásnými výhledy na kaňon řeky Neretvy.

5.den - 28. zaří Dneska volnější den. Prozkoumáme okolí Mostaru. Bijela Canyon a další parádičky, co tahle oblast nabízí. Případně je možnost zajet se někam vykoupat, pokud ještě počasí dovolí.

6.den - 29. zaří Brzký ranní přejezd do Černé Hory, nákup zásob, zajištění permitů do národního parku, ubytování, alternativně výlet v okolí ubytování.

7.den - 30. zaří Ikdyž budeme v Černé Hoře, dneska zdoláme nejvyšší vrchol Bosny, zdoláme Bosenski Maglič (2386m), sestup kolem krásného Trnovačko jezero (1571) ve tvaru srdce. (8 hod., 1200 výškových nahoru, 1200 výškových dolu.

8. den - 1. října Po včerejším náročném výstupovém dni dneska trochu zvolníme a dáme si okružní trek přes stolovou horu Crvena Greda, dá nám to nějakých 14 km, 875 výškových nahoru, 875 výškových dolů. Cca 7 hodin v terénu.

9. den - 2. října Dnes na nás čeká trochu jiný adrenalin, čeká náš řeka Tara, jejíž část sjedeme na raftech (případně jde domluvit jinou adrenalinovou aktivitu - canyoning, zip line, záleží na tom, co kdo chce - jde to i zkombinovat), nákup suvenýrů, sbalení se, rozlučková večere. Následující den brzký ranní přejezd do Záhřebu.

10. den - 3. října Naložení bagáže do auta a co nejdřív ráno (počítej cca v 5hodin, ať v tom Záhřebu něco stihneme) odjezd směr Záhřeb, ubytování se, průzkum města.

11.den - 4. října Ranní odjezd domů. Do Prahy nás čeká cca 8hodin jízdy, když to pojede.

Podzimní balkán - Hory, města, jezera Černé Hory a Bosny + rafty na Neretvě

24. 09. 2020

Destinace: 

Černá Hora, Bosna a Hercegovina

Délka: 

na týden a 3 dny

Cena: 

14 900 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

1 až 9 již obsazeno 7

Místo setkání: 

Děčín - Praha - Brno - Bratislava - a dál na východ