Zpět

Na plachetnici mezi norskými fjordy

04. 05. 2018

Destinace: 

Norsko

Délka: 

na 1 týden a 2 dny

Cena: 

17 500 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

1 až 8 již obsazeno 8

Místo setkání: 

Stavanger
Výlet je plný.
Zkus napsat organizátorovi, třeba se pro tebe ještě místo najde.

Napsat organizátorovi

Čeká nás kombinovaná plavba s poznáváním norské přírody a krás fjordů hluboce zaříznutých do norské pevniny. Krátké etapy budeme prokládat výstupy na pevninu a kotvením ve fjordech. Zařadíme i delší etapy spojené s noční plavbou.
Plavba je určena pro všechny, kteří jsou dobrodružného ducha a chtějí se stát posádkou. Zkušenosti nejsou důležité, může to být i TVOJE první plavba v životě. Důležitá je chuť něco takového zažít, aktivně se zapojit do všech činností a postupně se naučíš kormidlovat, navigovat, zažiješ střídání hlídek a mnoho dalšího.

Organizátor

Tomáš Kůdela

cestovatel, dobrodruh a vývojář v oblasti elektrotechniky jachtařský instruktor a zkušební komisař MDČR s nejvyšším kapitánským oprávněním „A“ velitele jachty oceánské plavby napluto víc než 30 000 NM Každé moře, které jsem proplul, mi přineslo další prohloubení mých znalostí a posílilo mé zkušenosti. Nejvíce mne však ovlivnila v r. 2016 sólová plavba severním Atlantikem, která trvala 24 dnů. V r. 2017 jsem při plavbě přes Biskajský záliv vedl posádku ve větru o síle 47 uzlů. Zažili tak podmínky, do kterých by se sami nevydali a zjistili, že i v na první pohled nepříznivém počasí se dá plout, pokud vědí jak. Moře je pro mne živel, který mi pomáhá při poznání mých potřeb, snů ale i sebe sama. Ukazuje mi nekonečnou rozlohu a umožňuje mi žít svobodný život. A to je důvodem, proč pluji.

Kolik nás to bude stát

Cena za účast na plavbě je stanovena ve výši
17 500 Kč

Celkem
17 500 Kč

Dále se dělíme o následující výdaje dle jejich skutečného stavu. Předpokládaný odhad je: technické výdaje (přístavy, nafta, plyn apod.): 110 EUR potraviny (podíl na společném nákupu zásob): 150 EUR

Itinerář

Pátek 4.5.2018 - v 18:00 hod. nalodění posádky ve Stavangeru

Sobota 5.5. - vyplutí severním směrem k ostrovu Espevaer

Neděle 6.5. - dále se nabízí dvě varianty: buď budeme pokračovat do Hardangerfjordu, který je poblíž Trolltungy (Trolí jazyk), nebo poplujeme severním kurzem do Sognefjordu se zastávkou ve městě Flam a možným výletem flamsbanou z Flamu do Myrdalu.

Pátek 11.5. - plavba k ostrovu Utvaer

Sobota 12.5. - plavba do Bergenu

Neděle 13.5. - v 10:00 hod. vylodění posádky v Bergenu