Zpět

Roadtrip chorvatským vnitrozemím

Čau všem, vyrážíme na konci května na Balkán. Původní plán byl Bosna a Hercegovina, ale tam je cestování stále trochu komplikovanější. Takže nakonec padla volba na v jiných časech přecpané Chorvatsko, převážně jeho vnitrozemí. Projet a projít si místní hory, národní parky, vodopády, památky, stopy po jugoslávské válce... Užít si pohodu v hezký přírodě i dobrý jídlo a asišpatný pivo v místní hospodě. ;-) K moři se taky podíváme, ale na velké koupačky a pláže moc v plánu nejsou.
Co naopak v plánu je, je částečná práce na dálku. Představa je zhruba taková, že bychom si vždycky pronajali na 3-4 noci větší byt, který nám poslouží jako základna pro spaní, práci a vyrážení na místa v okolí. Plný úvazek se určitě stíhat nebude, já plánuju tak 20 h týdně, nepravidelně rozděleno.
Párkrát chceme přespat i venku pod stanem/širákem, bohužel se to smí jedině v kempu, ale uvidíme. Jídlo v restauracích a svépomocí.
Pojedeme dvě auta (beru já a kámoš), pro větší pohodlí po 3 lidech, celkem tedy 6 míst. Aktuálně jsme 3 potvrzení a další 2 lidi ve hře, takže několik míst zbývá.
Zaujalo to někoho? Pište do zpráv, bude fajn, když rovnou připojíte něco o sobě. Na pohlaví nesejde, věkově zhruba 25-35. Vítán je kladný vztah k pivu a jídlu, hodit se bude ochota řešit občas věci trochu po balkánsku, punkově. :)
Hrubý odhad nákladů je 15-20 000 Kč sakumprdumfšecko.
COVID SITUACE: V Chorvatsku funguje vše až na vnitřky restaurací. Pro vstup do země stačí jen antigenní test, po návratu do ČR je aktuálně 5 dní karanténa a pak teprve na PCR test, očekávám, že do doby návratu podmínky zmírní.
Konkrétní plán budem teprv dávat dohromady a měnit podle situace, ale pár míst pro ilustraci na fotkách:
- Opuštěné letiště Željava
- Vodopády & národní park Krka
- Plitvice
- Dubrovník a další přímořská města
- NP Brijuni
- NP Paklenica
- Muzeum občanské války Karlovac - Turanj
- Podgaric monument
Další fotky tu:
https://www.facebook.com/groups/hledamspolucestujiciho/permalink/3788576517917741/?

Organizátor

Lukáš Štěpka

Je mi 26, mám docela slušně projetou východní a jihovýchodní Evropu + kus Kavkazu a pár dalších lokalit. Spíš než klasické turistické památky mě baví destinace samotné, rád poznávám místní lidi, jídlo, pití, kulturu... Často cestuju autem, ať už svým nebo půjčeným na místě. Nebráním se trochu low cost "punk" stylu, ale v levných destinacích si klidně i dopřeju aspoň základní komfort. Preferuju cestování v menších skupinách (2-6 lidí), jsem obecně docela organizační typ a plánování cest mě vyloženě baví, nad mapami a itineráři jsem proseděl už desítky hodin, kterých nelituju. :)

Kolik nás to bude stát

Doprava
5 000 Kč
Ubytování - pronájmy atd.
5 000 Kč
Jídlo, pití, vstupy a další výdaje
5 000 Kč

Celkem
15 000 Kč

Rozpočet je velmi orientační, vše se bude platit postupně na místě, můj odhad je, že by to mohlo vyjít nějak takto

Roadtrip chorvatským vnitrozemím

29. 05. 2021

Destinace: 

Chorvatsko

Délka: 

na 2 týdny

Cena: 

15 000 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

5 až 7 již obsazeno 3

Místo setkání: 

Praha, Brno, jinde po cestě...