Zpět

Černá Hora, Albánie - aneb perly balkánu roadtripem

Fotky z míst, která navštívíme zde: https://photos.app.goo.gl/rSVE69d8BwcYyyQr7


V týhle akci zkombinujeme od všeho trochu, omrkneme pohoří Prokletije v Černé Hoře, vykoupeme se v moři při odpočinkových dnech v Kotoru, na čtyři dny přejedeme na sever Albánie, která je jako turisticky nepříliš políbená země, pro turistu z Čech víc než zajímavá. Krásné hory, města, víc než mílí lidé, levné a skvělé jídlo, moře, dobrá parta lidí, která jede ...tohle chceš ;-)

Organizátor

Petr Tomsa

Miluju hory, momentalne ve stadiu studia na IML (international mountain leader). Ferraty, joga, treky, vicedenní přechody, skialp a dalsi veci co se tocej kolem kopcu :-) Mame partu, se kterou sme porad nekde v lufte, pokazdy nam nekdo chybi, tak to zkusime dobrat tady :)

Kolik nás to bude stát

Komplet
15 000 Kč

Celkem
15 000 Kč
Záloha
15 000 Kč

V těch 15000 Kč je zahrnuto úplně všechno Náklady zahrnují Veškeré dálniční poplatky – ČR, Rakousko, Maďarsko, Srbsko, Černá Hora, Albánie Nafta Veškerý parkovný, který je potřeba zaplatit na místě Veškery placený tunely, sedla, horský silnice atd….co potkáme po ceste Amortizace řidičům Ubytování – 11 * nocleh, 11* turistický poplatek, 11* daň z pobytu, 11* daň ze vzduchu 11* poplatek městu – tohle všechno je na 1 osobu za 11 nocí Výlet na kajacích v Kotoru ( kdyby se někdo něchtěl zúčastnit, peníze se mu samozřejmě vrátí) Permity do národních parků v Albánii i Černé Hoře Mapy, mapové podklady, tisk podkladů,veškeré náklady spojené s organizací dané akce. Vybavení lekárničky V nákladech není počítáno s (tzn.platíš si sám na místě ze svých peněz) : tvojí osobní útratou za jídlo, pivko, víno , občerstvení na chatách a dalších radostech žití Peníze mezi s sebou vybírame předem na účet a považujem je za předem proinvestovaný ---tzn. ano je tam nějaká rezerva, z přebytků se doplňuje lékarna, dokupujou mapy, platí amortizace ridicum, další vybaveni, který je prospěšný celý skupině atd.

Itinerář

1.den – 21. července odjezd večer z Prahy, předpokládaný čas odjezdu z Prahy cca v 18 hodin

2.den – 22. července Po necelých 10 hodinách zastavíme v Bělehradu. Skočíme na snídaní, kávu, dáme protahovací prochazku po městě, kde zkusíme omrknout aspoň něco málo z toho, co Bělehrad nabízí. A že toho je :-) - Namátkou bazilika svatého Sávy, Pevnost Kalemegdan, Náměstí republiky, Skararlija, Průzkum podzemních štol, pod městem. Dále pak Gardoš Tower, Muzeum Nikoly Tesly, St. Mark´s Church, Zemunski kej, Residence of Princes Ljubica, House of National Assembly of Serbia, Zeleni Venac. Máme zoufale málo času na krásné městě, které má rozhodně co nabídnout. Kvalitní, levnou gastronomii a dobrý kafe nevyjímaje.

3.den - 23. července Auto necháme stát a vydáme se přímo z ubytování na pohodovou okružní, na krásné výhledy bohatou, túru. Nebudeme to hned první den hrotit, čeká nás necelých 11 km, během kterých zdoláme tři vrcholy, lehce přes 2000 m.n.m. ( Volušnica, Talijanka a Popadija). Celkové převýšení trasy je 1900 výškových metrů nahoru i dolů. Celkově nám túra zabere cca 7 hodin.

Dneska si mákneme, čeká nás celodenní výstupová túra na nejvyšší vrchol Černé Hory a 16. nejvyšší vrchol Albánie. Vydupeme na horu jménem Zla Kolata. Čeká nás dřina, během a po které budeme odměněni nádhernýmí výhledy. Je před námi necelých 2200 výškových metrů převýšení a cca 20 kilometrů, počítej s 9 hodinami v terénu. Z výstupové túry je možné udělat túru okružní, kdy lze po neznačených cestách sejít zpět do údolí a nevracet se tak po stejné, výstupové trase.V tom případě počítej cca se 3 kilometry a hodinou chůze navíc oproti původnímu plánu.

5.den - 25. července Dnešní den vystoupíme na vrchol jménem Karanfil (2490 m.n.m), podle něhož se jmenuje celá horská skupina. Cestou projdeme přes skalní okno Šuplja vrata. Tuhle túru je možno zkrátit vynecháním závěrečného stoupání na vrchol ( i když člověk náročnou poslední část vynechá, bude mít krásné výhledy a dechberoucí panoramata.) Čeká nás cca 2600 výškových metrů převýšení a necelých 9 hodin v terénu, jedná se o středně těžkou túru. Večer se sbalíme, následujícího dne budeme přejíždět k moři.

6.den - 26. července Brzký ranní přejezd do Kotoru, volnější program - město, moře, nákup potravin, večer ubytování.

7.den - 27. července Pro zájemce nenáročný, dopolední pohodový okružní trek nad Kotorem, odpoledne návštěva historického města, případně opalovačka na pláži = Každému dle libosti.

Vyjížďka na kajacích. Pro zájemce odpolední vyhlídkový, cca tříhodinový výšlap na vyhlídkový bod nad Kotor. Večer se sbalíme a druhý den, brzy ráno, budeme přejíždět do Albánie.

9. den - 29.července Brzký ranní přejezd do Albánie, případný nákup potravin, výměna peněz po cestě. Pro zájemce krátký výlet k vyvěračce Blue Eye, cca 2 hodiny na cestu tam i zpět. Od ubytování je možno individuálně podniknout kratší i delší túry, dle libosti. Případně lze odpoledne stravit u ubytování na lehatku s nádhernými výhledy do údolí.

10. den - 30. července Na dnešní den jsou připraveny hned 3 varianty programu - varianta přímeřená,varianta masakr a varianta megamasakr. Varianta megamasakr - Dnes vystoupíme na nejvyšší vrchol pohoří Prokletije a zároveň celých Dinárských Alp. Vystoupáme do výšky 2 694 m.n.m. na vrchol Maja e Jezerce. Čeká nás celodenní, obtížná túra, po dost často neznačených cestách, kamenných polích. Pokud bychom si ráno hodně přivstali, mohli bychom z výstupové túry udělat túru okružní, sejít k jezeru Buni i Jezerce, hodit koupačku a dokončit okruh dojitím k ubytování … cca 12 hodin, 2300 výškových metrů nahoru, 2300 výškových metrů dolů, celkově 32 kiláčků v nohách. Varianta masakr Výstup na vrchol a zpět, po té samé cestě. CCa 22 kilometrů, 3700 výškových metrů a něco mezi 8-10 hodinami chůze. Lze to samozřejmě udělat i tak, že se dojde kam se dojde a v určitém čase se túra otočí. Varianta přiměřená Bude na výběr z několika variant. Přímo z ubytování vede x tras, je tu několik vodopádů, lagun, jeskyní,které se dají navštívit. Varianty budou připravené, něco se vybere a půjde se. Parta se klidně může rozdělit na víc menších částí a každý může jít něco jinšího. Pokud se rozhodneme jít na Maja e Jezerce, počítej s tím, že vyrážet budeme velmi brzy ráno, před svítáním, abychom měli dostatečnou časovou rezervu. V určitých pasážích tam terén není úplně nejpříjemnější.

11.den - 31.července Okružní vyhlídková túra nad vesnicí Theth. Nečekej nic hroznýho, pět, šest hodin v terénu. Nákup suvenýrů domu. Společná večeře. Hodně brzy ráno přejezd do Bělehradu.

12.den - 1.srpna Brzký ranní odjezd do Bělehradu, odpoledne a večer prohlídka města, jedna noc v hostelu ve společném pokoji. Ráno odjezd na Prahu.

13.den - 2.srpna Odjezd z Bělehradu, přijezd do Prahy v podvečerních hodinách - dle situace na dálnicích

Černá Hora, Albánie - aneb perly balkánu roadtripem

21. 07. 2020

Destinace: 

Albánie

Délka: 

na týden a 5 dnů

Cena: 

15 000 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

1 až 9 již obsazeno 5

Místo setkání: 

Děčín - Praha - Brno a dále na východ...

Chceš se přidat na výlet? Rezervuj si
místo u organizátora.


Chci na tento výlet
Máš dotaz k výletu?
Zeptej se organizátora