Zpět

Plavba Fjordem za Trolltungou

Pojeďte s námi vylézt a vyfotit se na Trolltunze! Poplujeme⛵ 3. nejdelším fjordem světa. Navíc pár z nás na Trolltungu chce vylézt ferratovou cestou! (Ale dá se jít i normálním trekem.)

Náš plán:
- plavba na plachty a kormidlování
- trek k ledovci
- rybaření
- ochutnávky místních skvělých ciderů
- výlet údolím 4 vodopádů
- sauna
Prostě si to chceme náležitě aktivně užít.

Pro plavbu s námi nepotřebuješ mít žádné zkušenosti, loď i kapitán s trasou jsou zajištění. Spíme na lodi v kajutách, na lodi je i kuchyňka a sprcha. Zatím jsme 3 holky a 2 kluci. ✈️ Letí se do Bergenu.

Pro víc info mi klidně napište!

Organizátor

Tom Brázdil

Když jsem před 10 lety poprvé vyplul na moře, změnilo mi to život. Od té doby si život bez něj nedovedu představit a tak se vydávám vstříc dobrodružství stále znova a o tyto se snažím podělit i s dalšími lidmi. Protože věřím, že příroda a moře dokáže v dnešní hektické době zklidnit duši a pozitivně změnit náhled člověka na svůj život. A tohle chci dopřát i druhým. Kvalifikace: Jsem držitelem titulu Yachtmaster britské Královské asociace jachtingu. Na moři mám upluto již 16 000 NM. Mezi své nej jachtařské zážitky počítám kapitánování 3 týdenní plavby Atlantikem, expedice Severním ledovým oceánem na Špicberky a zpět a plavbu ve stádu kosatek.

Kolik nás to bude stát

Pronájem lodě, kapitán a vše ostatní související s plavbou na lodi
16 800 Kč

Celkem
16 800 Kč

Doprava je individuální a každý si hradí sám. Na místě se skládáme na nákup jídla, projetou naftu a přístavní poplatky. Předběžný odhad je 1200 NOK/os. Trolltunga pěšky se poplatek neplatí. V případě ferratové cesty na Trolltungu se platí za její použití správci 385 NOK/os.

Itinerář

9.5.2022 - 14:00 - 17:00 nalodění, seznámení se s lodí, nákup jídla a první večer na lodi. Případně výlet k vodopádu.

10.5.2022 - dopoledne ukázka práce s lany, kormidlování a jak se na lodi pohybovat. Odpoledne plavba do jedné vedlejší větve fjordu s vodopádem. Případně trek na horskou chatu s výhledem na celý fjord.

11.5. - 18.5.2022 Plavba fjordem s cílem vylézt na Trolltungu, podívat s k ledovci, vyzkoušet místní cidery. Možný je i trek k vodopádům nebo saunování. Program se bude odvíjet od toho jaké bude počasí a přání posádky.

19.5.2022 - 9:00 vylodění a rozloučení se.


Plavba Fjordem za Trolltungou

09. 05. 2022

Destinace: 

Norsko

Délka: 

na týden

Cena: 

16 800 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

3 až 8 již obsazeno 5

Místo setkání: 

Bergen - Norheimsund