Zpět

Putování s seberozvoj (Bílé Karpaty)

Bílé Karpaty nám poskytnou útočiště pro putování v krajině, objevování vlastních limitů a večerním rozhovorům u ohně. Několik dní a nocí strávíme v nádherné české přírodě a v přátelské atmosféře se budeme učit novým věcem.

Praktickými metodami se naučíme práci s dechem, kdy téměř okamžitě dokážeme nahradit negativní emoce pozitivními. Naučíme se chytře pracovat s chladem, ovlivnit tak svou nervovou soustavu, hormony a díky tomu krotit každodenní stres. Dále budeme provádět mentální cvičení na posílení naší schopnosti koncentrovat se a večer si povídat o věcech, o kterých jsme si možná už dlouho s nikým nepovídali :-) Všechny "biohackingová" cvičení, které se na Putování naučíme můžeme lehce zakomponovat i do našeho "normálního" života a zůstat tak šťastní, silní a otevření krásám i výzvám. A to je náš cíl :-)

Nemáš-li zkušenosti s vícedenním pobytem v přírodě, tak neměj obavy - akce je nastavena tak, že může být Tvou první zkušeností s pohybem "na těžko". Průvodci Ti pomůžou s přípravami před akcí i v jejím průběhu. A máš-li přechody v malíku, o to líp, bude se ti lépe soustředit na práci se sebou samým.

Cíl naší cesty
Putování je cesta ve smyslu fyzickém, mentálním i duševním. V průběhu výpravy si vyzkoušíš a zjistíš:

- Jaké to je denně putovat 10 - 20 kilometrů se všemi zásobami a vybavením.
- Spolehnout se na své vlastní síly a zároveň se i opřít o skupinu.
- Pobýt několik dní v přírodě "mimo civilizaci".

Ale také:

- Pocítíš pravou sílu přírody a naučíš se skamarádit s chladem.
- Naučíš se respektovat přirozené prostředí a existovat v něm.
- Jak ovlivnit svou nervovou soustavu a hormony.
- Jak efektivně pracovat se stresem.

Videopozvánka:
https://www.youtube.com/watch?v=74b_EmiyLo4

Oficiální web:
www.putovani.jdem.cz

Organizátor

Ondřej Šperka

Díky spolupráci s Expedition Clubem trávím značnou část roku na cestách, kde zastávám naše heslo - vydávat se do míst, která nejsou pro každého. Mimo průvodcování moderuji podcast ExpeTalk. Před pár lety jsem založil projekt "Za Hranici Komfortu", pod kterým jsme uskutečnili několik cestovatelských výzev, mezi které patří dvouměsíční cesta stopem z Česka do Mongolska nebo taky výprava do města duchů Pyramiden na Špicberkách. A když zrovna nejsem na cestách, tak mě můžete potkat na školách, kde realizuji rozvojové přednášky pro děti. Vyrážet s lidmi do přírody mi dává velký smysl a jsem moc vděčný, že díky akci Putování nezůstáváme jen na povrchu, ale jdeme do hloubky a tím i společně rosteme. Během naší výpravy budu zastávat roli průvodce, outdoorového poradce a organizátora.

Kolik nás to bude stát

Cena zahrnuje práci lektora, průvodce, know how, organizaci a ubytování v obci Žítková
6 790 Kč

Celkem
6 790 Kč
Záloha
3 300 Kč

Itinerář

1. den (úterý): Sejdeme se v Brně a společně se dopravíme do města Strážnice. Po pohodových 8 kilometrech se utáboříme na Šumárníku - zaniklé středověké vesnice. U ohně proběhne úvod do Putování, vzájemné seznámení a první cvičení - zklidnění nervové soustavy pomocí "dechu 428".

2. den (středa): Ráno nás čeká "neuro rozcvička", která nás příjemně nakopne a dodá odhodlání k dopolednímu úvodu do otužování. Po hřebenu československé hranice se přesuneme ke Třem Kamenům, kde si vyzkoušíme cvičení na posílení naší koncentrace. Utáboříme se ve stanech pod Novou horou, kde si povíme něco o stress managementu a ukážeme si metody, jak náš každodenní stres krotit.

3. den (čtvrtek): Po rozcvičce a snídani vyrazíme vstříc Velké Javořině - nejvyššímu bodu Bílých Karpat. Ještě před obědem Tě zasvětíme do Wim Hof dýchání, jednoho ze stěžejních bodů naší výpravy. Utáboříme se na louce nad Květnou. Dnes se naučíme zahřívající dech "Power Breathing" a budeme-li chtít, tak i meditaci na rozvádění tepla - Tummo. Dřeva na ohýnek bude dostatek a navíc je místo natolik strategické, že je z něj krásný výhled na východ i západ slunce :-)

4. den (pátek): Dopoledne se zastavíme u pramene Kyselky, zdejší léčivé minerální vody. Čeká nás vrchol Velký Lopeník. Z rozhledny na něm je krásný výhled na celé Karpaty a budeme-li mít štěstí, tak zahlédneme i Malou Fatru. Před obědem náš čeká naučit se další fázi Wim Hof dýchání. Tato metoda je velmi "aktivační" a získáme díky ní prostředek k téměř okamžitému nakopnutí. Spát budeme u krásného jezírka hned vedle Starého Hrozenkova.

5. den (sobota): Sobota bude spíše odpočinková. Po rozcvičce nahodíme batohy a vyjdeme si na kopec do obce Žítková. Poutavým vyprávěním místního průvodce se necháme provést muzeem poslední Žítkovské bohyně. Nakoupíme ovčí sýry, domácí máslo a jiné dobroty a přesuneme se kousek dál do starší části obce. Na samotě v kopcích tu na nás čeká baráček, který nám poskytne útočiště pro dnešní noc. Vlastně nejen nám, ještě je tu zhruba dvacet ovcí. V průběhu nebude chybět porce dechového cvičení a večer nás čekají vigilie, během kterých se ohlédneme za uplynulým týdnem.

6. den (neděle): Po ranní rozcvičce vyrazíme ukrojit posledních pár kilometrů našeho Putování. Čeká náš pohodová cesta po hřebeni a sestup do města Bylnice, odkud vyrazíme do našich domovů :-)

Putování s seberozvoj (Bílé Karpaty)

26. 05. 2020

Destinace: 

Česko

Délka: 

na 5 dnů

Cena: 

6 790 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

5 až 10 již obsazeno 6

Místo setkání: 

nezadáno