Zpět

Po stopách Šivy a Višnu (jižní Indie) o prázdninách 2024 (Tamil Nadu +1 den v Bombaji Elephanta caves)


Navštívíme Mallapuram a uvidíte jeho krásné památky ze 6. století, je zde možnost se koupat v oceánu, v dalších dnech se podíváme do orlího chrámu v Thrirukulikundram, vyrazíme do Auroville na meditaci, Aurovile je místo, kde vládne rovnost a jednota, nakoupíme si látky a sárí v Pondichery, zde vládne v ulicích francouzský pořádek, dále se vydáme do posvátného města Tiruvanamalai, kde vystoupíme na posvátnou horu (dobrovolné) a navštívíme 3. největší chrám v jižní Indii a ašrám Sri Ramana. Následně se přesuneme se do Tanjavuru, navštívíme ptačí svět, dílnu na ruční výrobu bronzových soch, tkalcovskou dílnu na výrobu sárí a šátků a šál z hedvábí, hinduistický chrám chráněný Unesco, muzeum soch v královském paláci, dále uvidíte chrámy v Kumbakonam a okolí zasvěcené planetám. Nočním vlakem přejedeme do Ramešváru, zde projdete rituálem na vyčištění negativní karmy u 22 posvátných studní, projdete si nejdelší chrámovou chodbu v Indii, navštívíme chrám, kde ukrývají tajemné plovoucími kameny, po kterých dle pověsti král Ráma došel až na Srí Lanku, aby zachránil milovanou Sítu z rukou Rávany. Zajedeme si na výborné smažené ryby do nedalekého Dhanuškodi, cestou budeme pozorovat ptactvo. Následně se vrátíme zpět do Mamamallapuram. Bude možnost cvičit jógu, koupání v oceánu, užít si ayurvédské masáže nebo třeba surfovat. Den před návratem domů přeletíme do Bombaje, kde navštívíme jeskyně Elephanta, které jsou zapsány na seznamu UNESCO.
Prozkoumáme 7 jeskynních vykopávek v Elephantě, které jsou vytesány z pevné čedičové skály. Každá jeskyně má svou jedinečnou vlastnost. Jedna je velká hinduistická jeskyně, druhá buddhistická a poslední jeskyně je zasvěcena bohu Šivovi s obrovskou tříhlavou Šivovou sochou. Po prohlídce jeskyní Elephanta se trajektem vrátíte zpět do Bombaje a následující ráno odletíme zpět do ČR.
PS: Trasa a program je orientační velmi záleží na počasí podle toho trasu alternativně upravím, tak abychom si cestu užili.

Organizátor

Petra Grusová

Ahoj, Namasté! Je mi 46. Miluju Indii, do které jezdím pravidelně už přes 14 let. Indie je pro mě země hluboce duchovní, plná barev, vůní, úsměvů a pohody. Mám za sebou pár individuálních cest i 15cest se skupinou spolucestovatelů, pro kterou komplet cestu organizuji od A do Z :-). Tedy od výběru letenek, vyřízení víz, výběru trasy, kterou společně projedeme, až po tlumočení po cestě, pro ty, kteří to potřebují. Se mnou poznáte Indii Indickou :-). Jsem matkou 3 dětí a mám 1 vnuka. Také mám i další 4 děti adoptované na dálku, o které se starám. V Indii podporuji i jednu základní školu, kam vás ráda vezmu se podívat. Cestujeme ve spolupráci s indickou cestovkou, trasu, která je uvedena v popisu cesty . Vyzařuji klid a pohodu, mám smysl pro humor. Cesta do Indie může být pro vás cestou sebepoznávací, cestou do sebe a k sobě, díky krásným rituálům, kterými vás provedu a kterými projdete v hinduistických chrámech se můžete vrátit zpět jako nový člověk. Ať už vás na cestě čeká cokoliv, tak nezapomeňte, že vždy máte možnost volby, účast na rituálech i programu je dobrovolná. Dotazy pište zde do chatu nebo na email: petra.grusova@email.cz Reference z cesty (2018) od 70leté účastnice:" Indii mám hluboko pod kůží, hodně věcí jsem si ujasnila, dovedu s větším klidem přijímat nezdary a problémy. Účast na rituálech v chrámech pro mě byl hluboký prožitek, který bych bez tebe nepoznala. Jsem plná vděčnosti a šťastná, že nás Vesmír dal dohromady a já tak mohla tuto nádhernou zemi poznat právě s tebou, Péťo.... Nejlepší referencí však považuji to, že se mnou lidi jezdí do Indie opakovaně. A to někteří už se mnou byly i 2, 3x-7x. Ráda dělám promítání/prezentaci svých cest a na přání/ pozvání mohu přijet i do vašeho města. Kde jsem ještě byla? mimo Evropu a Indii ještě Peru, Mauritius, JAR, Sri Lanka, Andamany, Izrael, Maledivy, Barbados... dva roky jsem žila v Anglii

Kolik nás to bude stát

Letenka Praha-Delhi -Chennai-Praha, zavazadlo 15kg
19 500 Kč
pojištění cesty od
35 Kč
víza
650 Kč
pobyt
21 500 Kč

Celkem
41 685 Kč
Záloha
6 000 Kč

Záloha je nevratná, slouží k úhradě záloh na jízdenky, vstupenky, aktivity, ubytování

Po stopách Šivy a Višnu (jižní Indie) o prázdninách 2024 (Tamil Nadu +1 den v Bombaji Elephanta caves)

26. 07. 2024

Destinace: 

Jižní Indie

Délka: 

na 2 týdny a 4 dny

Cena: 

41 685 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

6 až 12 již obsazeno 3

Místo setkání: 

Praha-Chennai, Bombaj-Praha

Chceš se přidat na výlet? Rezervuj si
místo u organizátora.


Chci na tento výlet
Máš dotaz k výletu?
Zeptej se organizátora