Zpět

Ferraty Lago di Garda

Znáte? Byli jste? Pojeďte znova - není nad lepší zahájení letní lezecké sezóny! Neznáte? Tak to musíte zažít! Opravdu, věřte mi, že nic nechutná tak dobře, jako italská káva na náměstí v Arcu po vylezené ferratě!

Jestli je francouzské Chamonix Mekkou alpinismu, tak Lago di Garda, a zejména na jeho severním břehu položené Arco, je jednoznačně Mekkou lezení. Na začátku května zde začínají být teploty snesitelné natolik, že si můžeme každý den dopřát ideální trojkombinaci ferrata-koupání-zmrzlina. Kdo preferuje pětiboj, může si ji bez obav rozšířit o kávu-pizzu-víno.

Akce je vhodná: pro naprosté začátečníky, kteří nemají s pohybem po zajištěných cestách žádné zkušenosti i pro ty, kteří už si někdy ocelové lano osahali. Budu se věnovat nejenom technice lezení a používání vybavení, ale i veškerému know-how kolem. Od technických záležitostí po „softs skills“ jako je plánování túr nebo radám, kam dále vyrazit.

Nejedná se o zájezd s cestovkou, kde se musíme držet napsaného programu. Zajištěné cesty vybírám až na místě podle několika faktorů: počasí, fyzické možnosti, zkušenosti.Pokud už jste na ferratách byli, můžeme lézt náročnější túry, které se např. na zájezdech s CK nejezdí.

Jestli se chcete na něco těšit, tak si zkuste hodit do vyhledávače:
SENTIERO CONTRABBANDIERI (C/D)
FERRATA BALLINO (B)
MONTE ALBANO (D)
FERRATA ARTPINISTICO DELLE NIERE (C)
FERRATA ERNESTO CHE GUEVARA (C)
VIA DELL’ AMICIZIA (B/C)

https://devcezhor.cz/nabidka/ferraty-lago-di-garda/

Organizátor

Marie Lollok Klementová

Narodila jsem se pod toulavou hvězdou. Tři sudičky mi do vínku daly lásku k horám, cestování a k dobrodružství. Být horským průvodcem u mě není povolání, práce nebo profese, ale přirozená součást mě samé, která má obrovskou potřebu drát se ven. A ukazovat krásy světa všem okolo.

Kolik nás to bude stát

Cena (včetně zapůjčení kompletního vybavení, vedení instruktura, podpory fyzické i morální a zajištění fotodokumentace ). V ceně není zahrnuto ubytování ani doprava. Ubytování můžu doporučit pod stanem i pod střechou, obojí v různých cenových relacích.
5 900 Kč

Celkem
5 900 Kč

Itinerář

Začínáme ve čtvrtek. Brzky ranní odjezd z ČR znamená, že odpoledne stihneme kratší zajištěnou cestu Sentiero del Colodri na rozehřátí (vzhledem k zdejším teplotám mám na mysli rozehřátí zejména psychické). Další dva dny nás čekají poctivé celodenní via-ferraty a čtvrtou závěrečnou lahůdku stihneme ještě i v neděli, než se vydáme na cestu zpět do ČR. Pokud si chcete pobyt prodloužit, není pro mě problém zůstat o pár dní déle. Naopak zkrátit akci nelze – čtyři dny jsou optimální minimum (nebo minimální optimum)

Ferraty Lago di Garda

07. 05. 2020

Destinace: 

37016 Garda

Délka: 

na 3 dny

Cena: 

5 900 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

1 až 5 již obsazeno 4

Místo setkání: 

Česká republika