Zpět

Expediční cesta kolem světa

Fotka je z poslední expedice ke Korowai (viz mé stránky), a dal jsem ji sem na upoutání pozornosti. je na ní Korawajský bojovník, když šplhá do svého (asi 15m vysokého) domu. Nížinné pralesy, Nová Guinea.

A teď ten inzerát :-)

Opět se chystám na větší cestu (nejdříve) napříč Asii a Oceánii, a hledám parťačku. Nejde o několik týdnů dovolené, ale dobrodružnou cestu propojující studium tropické přírody, pozorování zvířat, poznávání původních domorodých kultur. Na takovou cestu je třeba se připravit, společně plánovat, znát se a moci se jeden na druhého spolehnout.

Od října si už na cestu vydělávám v Anglii, odjezd plánuji na leden.

Mám plán: začnu opět v Indii, pak přes pár velmi zajímavých míst v Indii a na Sri Lance, až do odlehlých domorodých států severovýchodní Indie a východního Himaláje, potom přes Karakoram do Číny a Tibetu, dál napříč jihovýchodní Asií až na Papuu a Šalamouny. Přejezd Karakoram ani Tibet nemusí být z různých důvodů možný (letos se mi do Tibetu nepodařilo dostat kvůli čínské byrokracii) – v takovém případě může být jednou z variant přeletět z Indie do Kyrgyzstánu a jet napříč Čínou. Podle sil a peněz to nakonec může být opravdu kolem světa, protože potom se chystám i do Amazonie, na Galapágy, do střední Afriky a nakonec i na Aljašku.

Loni v létě jsem se z delší výpravy po jižní Asii vrátil. Tato další plánovaná cesta bude velmi zajímavá a o dost jiná než mé předchozí cesty – většinu míst dobře znám, mám ale potřebu se na ně vracet, spojovat a doplňovat poznatky z minulých výprav, někdy dojít dál, než se mi povedlo minule… I když se vydávám někdy i do velmi odlehlých oblastí, není třeba se bát, není to kurz přežití (většinou) :) Důležité je nebát se vystoupit z matrixu dnešní společnosti a jít za svými sny. Kdo dokáže udělat ten první krok, dál už to jde, i když ne vždy svítí slunce…

Většinou jde ale všechno líp ve dvou, a tak bych rád našel pohodovou holku tak do 30 (nebo kolem 30), se zájmem o přírodu nebo domorodé kultury, která by se chtěla vydat za dobrodružstvím se mnou. Ideální by bylo společně vydělávat peníze v UK, přitom se poznat, společně cestu naplánovat a připravit. Já jsem vegetarián, abstinent a snažím se žít pokud možno nekonzumně, s ohledem na přírodu.

Tady jsou mé stránky z velké části zaměřené právě na problematiku rychle mizejících posledních domorodých kultur a tropických ekosystému. V sekci Expedice popisuju některé mé předchozí cesty. Pokud jsem vás zaujmul, můžete se kouknout:

http://vanishingworldphotography.com/cs-index.html

Je na nich i kontakt, tak pokud by měl někdo zájem si o tom promluvit, nejlepší je napsat rovnou mejl, i když odpovím i na zprávy.

Děkuji za kouknutí, a přeji všem hezký den

Organizátor

Jirka

Jsem vegetarián a abstinent, nekonzumního myšlení a hodnot.

Kolik nás to bude stát

Jaká je cena snů? :-)
2 Kč

Celkem
2 Kč
Záloha
1 Kč

Lidi se mě stále ptají, kolik to bude stát. Z toho většinou vyplývá moderní potřeba turistů, dát na všechno cenovku. Cesta může stát hodně nebo málo, záleží. Třeba první půlrok bude levný, potom - v Tibetu - to už bude o něčém jiném. Pak zase JV Asie bude docela levná (záleží ale co člověk dělá), Papua levná nebude ani náhodou. Pak je to zase úplně jiná finanční záležitost cokoliv v Africe (kam se chystám potom). Obvykle říkám, že to stojí rok práce v Anglii, osobní disciplínu, nadšení... a mít plán. Pak to jde samo. Spousta věcí se samozřejmě dá i změnit, zkrátit, přizpůsobit...

Itinerář

Začnu v Indii, Adrh Mela v Allahabádu, potom do pralesů Western Ghats na jihu, Sri Lanka (focení divokých slonů), domorodé státy severovýchodní Indie, pak se chci pokusit dostat pře Karakoram Hwy do Tibetu...

Expediční cesta kolem světa

30. 01. 2019

Destinace: 

Indie, Filipíny, Šrí Lanka, Tibet, Papua

Délka: 

na rok, měsíc, 3 týdny, 6 dnů

Cena: 

2 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

1 až 2 již obsazeno 1

Místo setkání: 

Nottingham nebo v lednu Frenštát p.R.