Zpět

Expediční cesta kolem světa

30. 01. 2019

Destinace: 

Indie, Filipíny, Šrí Lanka, Tibet, Papua

Délka: 

na rok, měsíc, 3 týdny, 6 dnů

Cena: 

2 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

1 až 2 již obsazeno 1

Místo setkání: 

Nottingham nebo v lednu Frenštát p.R.
Máš dotaz k výletu? Zeptej se organizátora

Fotka je z poslední expedice ke Korowai (viz mé stránky), a dal jsem ji sem na upoutání pozornosti. je na ní Korawajský bojovník, když šplhá do svého (asi 15m vysokého) domu. Nížinné pralesy, Nová Guinea.

A teď ten inzerát :-)

Opět se chystám na větší cestu (nejdříve) napříč Asii a Oceánii, a hledám parťačku. Nejde o několik týdnů dovolené, ale dobrodružnou cestu propojující studium tropické přírody, pozorování zvířat, poznávání původních domorodých kultur. Na takovou cestu je třeba se připravit, společně plánovat, znát se a moci se jeden na druhého spolehnout.

Od října si už na cestu vydělávám v Anglii, odjezd plánuji na leden.

Mám plán: začnu opět v Indii, pak přes pár velmi zajímavých míst v Indii a na Sri Lance, až do odlehlých domorodých států severovýchodní Indie a východního Himaláje, potom přes Karakoram do Číny a Tibetu, dál napříč jihovýchodní Asií až na Papuu a Šalamouny. Přejezd Karakoram ani Tibet nemusí být z různých důvodů možný (letos se mi do Tibetu nepodařilo dostat kvůli čínské byrokracii) – v takovém případě může být jednou z variant přeletět z Indie do Kyrgyzstánu a jet napříč Čínou. Podle sil a peněz to nakonec může být opravdu kolem světa, protože potom se chystám i do Amazonie, na Galapágy, do střední Afriky a nakonec i na Aljašku.

Loni v létě jsem se z delší výpravy po jižní Asii vrátil. Tato další plánovaná cesta bude velmi zajímavá a o dost jiná než mé předchozí cesty – většinu míst dobře znám, mám ale potřebu se na ně vracet, spojovat a doplňovat poznatky z minulých výprav, někdy dojít dál, než se mi povedlo minule… I když se vydávám někdy i do velmi odlehlých oblastí, není třeba se bát, není to kurz přežití (většinou) :) Důležité je nebát se vystoupit z matrixu dnešní společnosti a jít za svými sny. Kdo dokáže udělat ten první krok, dál už to jde, i když ne vždy svítí slunce…

Většinou jde ale všechno líp ve dvou, a tak bych rád našel pohodovou holku tak do 30 (nebo kolem 30), se zájmem o přírodu nebo domorodé kultury, která by se chtěla vydat za dobrodružstvím se mnou. Ideální by bylo společně vydělávat peníze v UK, přitom se poznat, společně cestu naplánovat a připravit. Já jsem vegetarián, abstinent a snažím se žít pokud možno nekonzumně, s ohledem na přírodu.

Tady jsou mé stránky z velké části zaměřené právě na problematiku rychle mizejících posledních domorodých kultur a tropických ekosystému. V sekci Expedice popisuju některé mé předchozí cesty. Pokud jsem vás zaujmul, můžete se kouknout:

http://vanishingworldphotography.com/cs-index.html

Je na nich i kontakt, tak pokud by měl někdo zájem si o tom promluvit, nejlepší je napsat rovnou mejl, i když odpovím i na zprávy.

Děkuji za kouknutí, a přeji všem hezký den

Organizátor

Jirka

Jsem vegetarián a abstinent, nekonzumního myšlení a hodnot.

Kolik nás to bude stát

Jaká je cena snů? :-)
2 Kč

Celkem
2 Kč
Záloha
1 Kč

Lidi se mě stále ptají, kolik to bude stát. Z toho většinou vyplývá moderní potřeba turistů, dát na všechno cenovku. Cesta může stát hodně nebo málo, záleží. Třeba první půlrok bude levný, potom - v Tibetu - to už bude o něčém jiném. Pak zase JV Asie bude docela levná (záleží ale co člověk dělá), Papua levná nebude ani náhodou. Pak je to zase úplně jiná finanční záležitost cokoliv v Africe (kam se chystám potom). Obvykle říkám, že to stojí rok práce v Anglii, osobní disciplínu, nadšení... a mít plán. Pak to jde samo. Spousta věcí se samozřejmě dá i změnit, zkrátit, přizpůsobit...

Itinerář

Začnu v Indii, Adrh Mela v Allahabádu, potom do pralesů Western Ghats na jihu, Sri Lanka (focení divokých slonů), domorodé státy severovýchodní Indie, pak se chci pokusit dostat pře Karakoram Hwy do Tibetu...