Zpět

Za velrybami a krásami Lofot

Po loňské úžasné plavbě v Lofotském soustroví se chceme vrátit a hledáme všechny (i bez zkušeností) co mají rádi přírodu na doplnění posádky. Vyplouvat budeme z Bodø a "paříže severu" města Tromsø. Hlavním cílem je dostat se do míst, kde se často vyskytují velryby a nějaké spatřit (vloni se nám podařilo proplout stádem kosatek s mláďaty a ten pocit prostě musíme zažít znova). Kromě toho chceme navštívit i další ikonická místa na ostrovech. (Reine, Å, Trollfjord apod., v případě zájmu můžeme zkusit vystoupit na nejvyšší horu Lofot Møysalen) Kde se nám bude líbit, tam můžeme zakotvit na delší dobu nebo plout dál kam nás vítr zavane. Podle domluvy v posádce. Během plavby vám ukážu jak kormidlovat, jak se obsluhují plachty a jiné věci související s jachtingem. Samozřejmostí je pak i rybaření :-)

Během celé plavby se bydlí a jí na lodi. Ubytování je v jednotlivých kajutách po dvojicích. Kuchyň je plně vybavena ledničkou, sporákem s troubou a nádobím.

Organizátor

Tom Brázdil

Když jsem před 10 lety poprvé vyplul na moře, změnilo mi to život. Od té doby si život bez něj nedovedu představit a tak se vydávám vstříc dobrodružství stále znova a o tyto se snažím podělit i s dalšími lidmi. Protože věřím, že příroda a moře dokáže v dnešní hektické době zklidnit duši a pozitivně změnit náhled člověka na svůj život. A tohle chci dopřát i druhým. Kvalifikace: Jsem držitelem titulu Yachtmaster britské Královské asociace jachtingu. Na moři mám upluto již 16 000 NM. Mezi své nej jachtařské zážitky počítám kapitánování 3 týdenní plavby Atlantikem, expedice Severním ledovým oceánem na Špicberky a zpět a plavbu ve stádu kosatek.

Kolik nás to bude stát

Cena za účast
18 000 Kč

Celkem
18 000 Kč
Záloha
5 000 Kč

Cena zahrnuje: pronájem lodi, služby kapitána, přístavní poplatky a ubytování na lodi. Cena letenky a stravování není zahrnuta.

Za velrybami a krásami Lofot

červen, srpen

Destinace: 

Lofoty

Délka: 

na týden a 2 dny

Cena: 

18 000 Kč (co je v ceně?)

Účastníci: 

1 až 7 již obsazeno 2

Místo setkání: 

Bodø nebo Tromsø (Norsko)